הוארך מעצר האם ובתה: "הרעילו את הקשישים – וגנבו כספם"

בדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בת"א, עלה חשד כי האם ובתה החשודות בגניבות מקשישים הרעילו אותם לפני המעשים כדי לגרום להם לטשטוש. "זה לא יכול להיות, לבת שלי לא חסר דבר, אלה עלילות שקר", טען אביה. מעצרן הוארך בשישה ימים

רוזה ואורטל ענו. שתי החשודות (משטרת ישראל)

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום את מעצרן של רוזה ענו (54) ובתה אורטל ענו (27) בשישה ימים. השתיים הובאו לדיון לאחר שעל פי חקירת המשטרה הן עשקו קשישים בעת שטיפלו בהם במשך שנים - והשאירו אותם ללא דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון נחשף כי השתיים חשודות שסיממו את הקשישים, בשביל לבצע את הגניבות. באחד המקרים עלה חשד כי הן הרעילו קשישה באמצעות חומר רעיל ששמו במשקה או במאכל, כדי לגרום לה לטשטוש.

במהלך השבוע האחרון ניהלו בימ"ר תל אביב, בראשות ניצב משנה גדי אשד, חקירה נרחבת בעניינן, שבמסגרתה זומנו קשישים להעיד וכך גם פקידי בנק. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרן ב-15 ימים, בעוד עורך דינן ביקש לשחררן למעצר בית בטענה שאין לשתיים עבר פלילי.

חלק מהכסף שעל פי החשד נלקח מהקשישים, סכום של 440 אלף שקלים, נמצא בדירתה של אורטל ובדירתו של אחיה. הוא טען כי הכסף התקבל ממכירת הרכב שלה ולא כתוצאה מגניבה.

האם בבית המשפט (חדשות 2)

"הבת שלי לא תרעיל קשישים"

"אני לא מאמין, אני מכיר את הבת שלי ואת רוזה וזה פשוט לא יכול להיות, זו אישה רחמנית", אמר לחדשות 2 באינטרנט יוסי ענו, אביה של אורטל ובן זוגה של רוזה. "לבת שלי לא חסר דבר ואין סיבה שהיא תעשה את זה. היא לא תרעיל אותם". לדבריו, אחד הקשישים העליל עליהן עלילות ושיקר.

"התקווה שלי היא שהמשטרה תבין שמדובר בשתי נשים ללא עבר פלילי, שעשו עבודת קודש עם הקשישים האלה, טיפלו בהם במסירות והיום מנסים להעליל עליהן עלילות שווא - אלה אנשים אינטרסנטים שרוצים לקבל רכוש שהוא לא שלהם", הבהיר עו"ד דוד יפתח, המייצג את האם ובתה. הוא הדגיש כי לא הייתה אף תלונה עליהן במשך כל זמן העסקתן.