6 שנות מאסר למעסה שאנס מטופלת

בית המשפט הטיל את העונש על סימיון רייטבורג, מעסה לשעבר במלון "יערות הכרמל" בחיפה שהורשע באונס תיירת שבה טיפל. השופטים קיבלו את טענותיה של המתלוננת, למרות שלא התנגדה. "קפאתי מהלם", הסבירה בעדותה

המעסה יישלח למאסר (רויטרס)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום שש שנות מאסר בפועל, שלוש שנות מאסר על תנאי ופיצוי כספי בסך 100 אלף שקלים על סמיון רייטבורג, תושב חיפה בן 38, שהורשע באונס תיירת שלה העניק עיסוי במסגרת תפקידו במלון "יערות הכרמל" בחיפה לפני מספר שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשפט משך עניין רב מאחר ומדובר במקרה שבו קורבן האונס, תושבת ארה"ב בת 48 שהייתה בביקור בישראל, לא התנגדה למעשה. במהלך המשפט הסבירה האישה כי "קפאה כחלק ממנגנון התנתקות", זאת בעקבות התעללות פיזית שחוותה על ידי אביה כשהיתה ילדה. דבריה זכו לסימוכין בחוות דעת שהעניקה פסיכיאטרית מטעם התביעה. 

בית המשפט קיבל את טענותיה וקבע כי המעסה ניצל את תפקידו ומעמדו תוך הפרת האמון שנתנה בו המתלוננת כמטפל מקצועי. "הנאשם ניצל את האינטימיות של חדר הטיפולים הסגור, כשהמתלוננת חשופה וחסרת אונים, על מנת לספק את יצריו", נכתב בהחלטת בית המשפט.

בכל שלבי המשפט דחה רייטבורג את המיוחס לו ואף טען כי המתלוננת היא שיזמה את המגע המיני הראשוני. "כל החיים שלי, העבודה שאהבתי, נלקח ממני בגלל בחורה שקרנית ולא בריאה נפשית", טען בפני שופטי בית המשפט.

בית המשפט החליט להתחשב במצבו המשפחתי של המעסה, מאחר והוא מטפל בהוריו הקשישים ובגלל שהאירוע לא לווה באלימות. "כל מקרה צריך להידון לגופו ועל בית המשפט להתאים את מידת העונש לנסיבותיו של כל מקרה ומקרה", הדגישו השופטים.