2 מאסרי עולם ו-30 שנות מאסר ל"מחבל היהודי" ג'ק טייטל: "גאה במעשיי"

עונש כבד מאוד למי שכונה "המחבל היהודי". בית המשפט המחוזי בירושלים שלח היום את ג'ק טייטל שהורשע ברציחת שני פלסטינים, בביצוע ניסיונות רצח וחבלה בפרופ' שטרנהל לשני מאסרי עולם ועוד 30 שנות מאסר. טייטל בתחילת הדיון: "אני לא מצטער וגאה במעשיי". השופט: מעשיו של טייטל כוונו ללבה של המדינה

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום שני מאסרי עולם ועוד 30 שנות מאסר על מי שכונה "המחבל היהודי", יעקב (ג'ק) טייטל, לאחר שרצח שני פלסטינים וביצע שורת מעשי חבלה. "אני לא מצטער וגאה לעבוד בשביל הקדוש ברוך הוא", הוא ציין לפני תחילת הדיון. למעט המאסר, הוא יחויב לשלם פיצוי בסך 180 אלף שקלים לכל אחת ממשפחות קורבנותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוכח היום שרגשות משטמה ותסכול וערכים מבוקשים הפכו אבק לרגליו, מקורותינו ציוו אל תרצח אך הנאשם סכר אוזניו כל מעשה שביצע מהווה זיהום של הלב, ראינו מעשי רצח על רקע מוצאם הערבי של הקורבנות. אין מדובר במקרה בדיד כי אם בתופעה", הבהיר השופט סגל במהלך הדיון. לדבריו, ההכרעה אינה מותירה כל ספק שכל מעשיו של טייטל כוונו ללבה של המדינה.

בינואר האחרון הרשיע בית המשפט את טייטל במסגרת הסדר טיעון שהושג בין "המחבל היהודי" לפרקליטות. טייטל, בן 39 תושב שבות רחל שבשומרון, הורשע בין השאר, ברצח שני פלסטינים ב-1997, בניסיונות רצח ובהסתה ובהנחת מטען צינור בפתח ביתו של חתן פרס ישראל פרופ' זאב שטרנהל.

מאז נעצר באוקטובר 2009, סירב טייטל להכיר בבית המשפט. הוא נשלח לחוות דעת פסיכיאטרית ונמצא כשיר לעמוד לדין. כתב האישום המתוקן ייחס לטייטל עשרה אישומים, במקום 14 סעיפים באישום המקורי. מכתב האישום הורדו למעשה סעיפי האישום שייחסו לו ניסיונות לבצע פיגועים.

אשתו של טייטל: "לא מאמינה שהוא ביצע את המיוחס לו"

בכתב האישום המתוקן נותרו כל המקרים המיוחסים לו שבהם היו נפגעים בנפש, ובהם שני מקרי רצח, ניסיונות רצח וחבלה. גם לאחר הגשת כתב האישום המתוקן סירב טייטל להכיר בסמכותו של בית המשפט וטען כי הוא כפוף רק "לבית משפט של מעלה".

בשבוע שעבר, הגישה אשתו רבקה טייטל תביעת נזיקין בסך 80 אלף שקלים כנגד שני חוקרים ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב, בטענה כי הם הטרידו אותה מינית. בריאיון למהדורה המרכזית היא אמרה כי היא לא מאמינה שבעלה ביצע את העבירות המיוחסות לו.