ביהמ"ש: "רנואר" העסיקה נער בלילה ותשלם פיצוי רבע מיליון שקלים

נער שעבד ברשת האופנה נדרש לעבוד בשעות הלילה ומעל ל-8 שעות עבודה ולא קיבל תשלום. ביה"ד לעבודה בבאר שבע אישר עסקת טיעון בין "רנואר" למדינה וקבע כי זו תשלם קנס של 250 אלף שקלים. "מדובר בקנס משמעותי שיש בו כדי להרתיע", כתבה השופטת בהחלטתה. עורך דינה של חברת האופנה: "ייעשה הכל כדי שמקרים דומים לא יישנו"

"קנס מאוד מאוד גבוה", רנואר (יח"צ)

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע גזר היום על רשת האופנה "רנואר" קנס של 250 אלף שקלים, לאחר שזו העסיקה נער בשעות הלילה ולא שילמה לו, בניגוד לחוקי עבודת נוער וחוק שעות עבודה ומנוחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השופטת אורלי סלע אישרה עסקת טיעון שנחתמה בין הצדדים. במסגרת העסקה הודתה "רנואר" כי העסיקה את הנער במשך יותר משמונה שעות ביום ובזמן המנוחה השבועי. כמו כן לא מסרה רשת האופנה לנער הודעה בדבר תנאי העסקתו.

"הנאשמת נקטה ונוקטת גם היום בהליכים מאוד משמעותיים שמקרים דומים לא יישנו כגון שיפורן של מערכות מחשוב מתקדמות והדרכות אינטנסיביות למנהלים", אמר עורך דינה של חברת האופנה במסגרת הסדר הטיעון. עוד ציין כי מדובר בקנס "מאוד מאוד גבוה".

בגזר הדין הסבירה השופטת את סכום הקנס וציינה כי "מדובר בקנס משמעותי שיש בו כדי להרתיע". לפי גזר הדין, אם "רנואר" תבצע עבירות דומות על החוק בתוך 3 שנים, יושת עליה הקנס המירבי הקבוע בחוק בגובה מיליון ומאתיים אלף שקלים.