4 שנות מאסר לבנו של העבריין יוסי הררי

מכה לפרקליטות: בית המשפט שלח את רועי הררי לארבע שנים בכלא, למרות שהתביעה דרשה את העונש המרבי על עבירת ההריגה שבה הורשע. הררי הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בהריגת צעיר שאותו דקר למוות בחוף הים במהלך ויכוח על טלפון

יוסי הררי הבוקר בבית המשפט (חדשות 2)

בית משפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר 4 שנות מאסר בלבד על רועי הררי, בנו של העבריין יוסי הררי, שהורשע בהריגה של צעיר בחוף הים, אותו דקר בגלל ויכוח על טלפון. בנוסף נקבע כי ישלם פיצוי בסכום של 70 אלף שקל למשפחתו של הקורבן בנצי אברמוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הנאשם לא תכנן את המעשה, כשהגיע הנאשם למקום, וראה עימות בין שני אנשים, כוונותיו היו טובות, הוא "ניסה להרגיע את הרוחות", נכתב בגזר הדין. "המנוח שלא היה קשור לעימות בחר להתערב בו, והיה הראשון שפעל באלימות כלפי הנאשם. הנאשם שלא היה מצויד בסכין, קבל לידיו סכין מגורם לא ידוע ודקר את המנוח בבטנו. חשוב להדגיש כי הנאשם לא מעלה טענה של הגנה עצמית ואין להצדיק תגובתו, דקירה בעקבות תקיפה".

סנגורו של הררי, עו"ד אלי כהן, אמר לחדשות 2 באינטרט לאחר גזר הדין: "בית המשפט התחשב בכל מה שטענו ועל כן הגיע להחלטה הזאת. יש לזה תקדים".

"ביהמ"ש התחשב בכל מה שטענו", עו"ד אלי כה (חדשות 2)

"החלטה פחדנית של השופט"

בני משפחתו של אברמוב, שהגיעו הבוקר לדיון, יצאו בזעם מהאולם וסירבו לדבר עם כלי התקשורת ולהתייחס לעונש המקל. לפני הדיון פרצה מהומה, כשאביו של רועי, יוסי הררי, ביקש למנוע מהעיתונאים והצלמים לסקר את הקראת גזר הדין, והשופט אברהם אליקים נעתר לבקשתו. מקורבי הררי התעמתו על צלמים שהגיעו לבית המשפט.

אחד הצלמים אמר לחדשות 2 באינטרט: "מדובר בביזיון שלא נותנים לכתבים לסקר גזר דין כזה. זו החלטה פחדנית של השופט, שנכנע לאיומים של הררי והשאיר את הצלמים בחוץ - לזה אין תקדים".

בדצמבר האחרון, הודה הררי במסגרת הסדר טיעון במיוחס לו ובתמורה - הפרקליטות הורידה מכתב האישום סעיף שולי של החזקת סכין. עורכי דינו של רועי הררי ביקשו להקל בעונשו וטענו כי מדובר בצעיר ללא עבר פלילי ששירת בצבא, אבל בפרקליטות דרשו את העונש המירבי בגין העבירה - 20 שנות מאסר.

קטטה על אייפון הסתיימה במוות

הררי הואשם ב-2011 בהריגתו של בנצי אברמוב מאור עקיבא בשיאה של קטטה שפרצה בין שני צעירים על מכשיר אייפון סמוך לחוף של קיבוץ שדות ים שליד חדרה. המריבה החלה בין שני צעירים, וכעבור זמן קצר הצטרף אליה הררי. מאוחר יותר הגיע למקום אברמוב בן ה-23, ששהה עם חבריו בחוף, והבחין במתרחש.

לפי כתב האישום, ניגש אברמוב אל הררי ואל שני הצעירים שהתעמתו - "בינו לבין הררי החלו חילופי האשמות ודחיפות שבמהלכם הוציא הררי מכיסו סכין שהחזיק שלא למטרה כשרה, ודקר באמצעותה את המנוח בבטנו דקירה אחת בעומק כשבעה סנטימטרים".

מיד לאחר שנדקר, ברח אברמוב מהמקום ובהמשך הובהל לבית חולים במצב קשה - שם מת מפצעיו כעבור כשלושה שבועות. בכתב האישום ציינו כי מותו של אברמוב היה תוצאה של "כשל רב-מערכתי שנגרם מפצע הדקירה, עם נזק לעורק ולווריד ראשיים בחלל הבטן".