מאסר עולם לגבר שרצח את גרושתו

ארבע שנים וחצי לאחר שדקר גילברט פדידה למוות את גרושתו רוזי פדידה, גזר עליו היום בית המשפט המחוזי בבאר שבע מאסר עולם, לאחר שהורשע ברצח בכוונה תחילה. מכתב האישום עולה כי הרצח בוצע לאחר שפדידה גילה כי לאשתו לשעבר יש בן זוג חדש, אותו היא מתכוונת להכיר לילדיה

הורשע ברצח גרושתו באשדוד, ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום מאסר עולם על גילברט פדידה, תושב אשדוד שהורשע ברצח גרושתו רוזי לפני כארבע שנים וחצי באשדוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פדידה דקר את גרושתו מספר פעמים בסכין באמצע רחוב הומה אדם בעיר. מפרטי כתב האישום עולה כי הרצח התרחש יום לאחר שגילה כי לאשתו לשעבר יש בן זוג חדש. בבוקר האירוע נפגשה האם עם בנה הצעיר, בזמן שהאב המתין לה ברחוב.

"ראיתי בן אדם מרביץ לאישה ששכבה על הרצפה וניסתה להתנגד", צוטטה בכתב האישום אחת מעדות הראייה לרצח. "הסתכלתי מעבר לכביש וראיתי אותה ברצפה כשהגרוש שלה עומד מעליה ודוקר ומוציא את הסכין מספר פעמים".

במהלך המשפט לא כפר פדידה במעשים, אך טען שהיה שיכור בשעה שדקר למוות את גרושתו וכי "לא היה במצב בו יכול היה לפתח 'כוונה מיוחדת' הדרושה להרשעה בעבירה של רצח בכוונה תחילה". סנגורו של הנאשם טען כי "עקב צעקותיה של המנוחה במפגש ביניהם, איבד הנאשם את עשתונותיו והיה חסר יכולת של ממש לשלוט במעשיו".

"רמת מודעותו של הנאשם והבנתו את מעשיו בפרק הזמן הרלוונטי לאירוע אינה כשל אדם שיכור", פסקו השופטים. "ברור כי הוא הבין היטב את מעשיו והיה מודע היטב לכל פעולה מפעולותיו", קבע הרכב השופטים, שאף דחה את טענותיו של הנאשם לפיהן גרושתו קנטרה אותו. הבוקר הורשע פדידה ברצח בכוונה תחילה ונגזר עליו עונש של מאסר עולם.