6 חודשי עבודות שירות למפכ"ל לשעבר רפי פלד

ארבעה חודשים לאחר שהורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים, נגזר היום עונשו של מפכ"ל המשטרה ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר. פלד ירצה עבודות שירות בגין חלקו בנפילת אשכול החברות פלד-גבעוני בשנת 2002, קריסה שהותירה אחריה חובות בגובה 800 מיליון שקלים

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום על מפכ"ל המשטרה לשעבר רפי פלד עונש של שישה חודשי עבודות שירות, בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים - 10 שנים לאחר שהרשות לניירות ערך החלה לחקור את הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מלבד עבודות השירות גזר בית המשפט על המפכ"ל לשעבר שנה וחצי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 100 אלף שקלים, בעקבות חלקו בפרשת פלד-גבעוני. השופט חאלד כבוב ציין כי פלד לא הורשע בעבירות החמורות בתיק, לעומת שותפיו של פלד למעשים, עליהם הוטל מאסר בפועל.

על טל יגרמן, הנאשם המרכזי בפרשה שהורשע בגניבה לכיסו הפרטי, גזר בית המשפט ארבע שנות מאסר. על אריה גבעוני הוטלו שנתיים מאסר בפועל ואילו על דוד הבי גזר בית המשפט עונש של שנת מאסר אחת.

"כשל, אך לא ניצל לרעה את מעמדו וכוחו"

"פלד הוא לא נאשם שגרתי", כתב השופט בהחלטתו. "הוא כשל, אך לא ניצל לרעה את מעמדו וכוחו. הוא לא גנב, לא זייף ולא קיבל דבר במרמה. כישלונו היה בלזהות את נורות האזהרה אודות המעשים הלא חוקיים".

בחודש דצמבר האחרון הורשע פלד בעבירות בגין מעורבותו בפרשת פלד-גבעוני שנחשפה בשנת 2002. הפרשה שהסעירה את שוק ההון בתחילת שנות אלפיים עסקה בקריסתו של אשכול חברות ציבוריות שהשליטה בהן נרכשה על ידי קבוצת משקיעים בראשות הנאשמים. הקריסה גרמה לחובות בשווי 800 מיליון שקלים, שנגרמו בין השאר בעקבות גניבה של חלק מהכספים על ידי הבעלים.

רפי פלד כיהן כמפכ"ל המשטרה בשנים 1993-1994, היה גם מנכ"ל חברת החשמל ואף שימש כמנכ"ל משרד ראש הממשלה לחודשיים תחת אריאל שרון.