אביו של שלומי אסולין: "הרוצח הנתעב לקח את כל מה שהיה לי"

דוד אסולין, אביו של השוטר שנהרג מדקירות פורץ שהיום נגזרו עליו 30 שנות מאסר, מבהיר שאף עונש לא ינחם אותו. "גם אם היו מוציאים אותו להורג - זה לא היה נותן לי מנוחה", אמר

"אין נחמה". אסולין ז"ל (חדשות 2)

ראתיב אבו עצא, נשלח היום לרצות 30 שנות מאסר בפועל ושנת מאסר על תנאי בגין הריגת השוטר שלומי אסולין ז"ל, אבל גם בגזר הדין החמור הזה למצא אביו של אסולין, דוד, נחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איבדתי בן", אמר אסולין היום בדמעות. "גם אם היו מוציאים את אבו עצא להורג - זה לא היה נותן לי מנוחה. בכל רגע אני רואה את הרוצח הנתעב. הוא לקח לי את כל מה שהיה לי. הוא נתעב".

האב השכול התייחס להסדר הטיעון שעליו חתם הורג בנו עם הפרקליטות, ושיבח את התנהלותה של האחרונה. "ראיתי אותם נלחמים על כל שנה (בעונש)", ציין.

"לקח כל מה שהיה לי". אבו עצא בבית המשפט (חדשות 2)

"הם שאלו אותי אם אני מוכן שהוא ייכנס לכלא למשך 26 שנים, אבל לבסוף התעקשנו יחד על 30 שנים", אמר האב, והוסיף, כי שום עונש לא היה מספק אותו עד הסוף. "יש אלוהים בשמיים - והוא ייתן את הדין", אמר.

הרכב השופטים: "המשפחה קיבלה הסדר הטיעון באצילות"

בחודש ינואר 2007 נפצע אסולין ז"ל אנושות בעת טיפול באירוע פריצה למכונית ברחובות, שבמהלכו התנהל מרדף אחר הרכב הגנוב. בשלב מסוים, נעצר הרכב והתפתחה קטטה שבמהלכה נדקר השוטר המנוח במברג, והיה שרוי בתרדמת למשך ארבע שנים וחצי, שבסופן נפטר.

עם פתיחת משפטו של אבו עצא, הוא הואשם בסעיף של גרימת חבלה חמורה. לאחר ארבע שנים ושבע חודשים, עת נפטר אסולין ז"ל וכחלק מהסדר טיעון ולאחר דין ודברים בין הצדדים, הוגש כתב אישום מתוקן על פי הודאת הנאשם, שבו הורשע בעבירת הריגה, קשירת קשר לביצוע פשע והחזקת סכין.

הרכב השופטים, בראשות השופטת רות לורך, קבע בהחלטתו כי "בקליפת אגוז, נאמר כי מדובר בקושי משפטי ובקושי רגשי של משפחת המנוח לקיים את המשפט במלואו מחדש, ועל כן, המשך המשפט לא יקל על המשפחה בהתמודדות עם השכול".

השופטים ציינו עוד כי "המשפחה, באצילות ובבגרות, הסכימה להסדר הטיעון. מאידך, מדובר בענישה משמעותית שקרובה לאורך מאסר שנקצב בדרך כלל לאחר הרשעה בעבירת רצח".