30 שנות מאסר להורג השוטר שלומי אסולין ז"ל

בית המשפט המחוזי בלוד שלח היום את ראתיב עבו עצא, שהורשע במסגרת עסקת טיעון בהריגתו של השוטר לאחר שדקר אותו במברג - לשלושה עשורים בכלא ושנת מאסר על תנאי. "מדובר בענישה משמעותית שקרובה לאורך מאסר שנקצב בדרך כלל לאחר הרשעה בעבירת רצח", כתבו השופטים בהחלטתם

""מדובר בענישה משמעותית". אבו עצא (חדשות 2)

הסאגה המשפטית הנוגעת להריגתו של השוטר שלומי אסולין ז"ל, שנפטר לאחר שהיה שרוי בתרדמת בבית החולים במשך ארבע שנים וחצי לאחר שנדקר במברג - הגיעה היום לסיומה: בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע את ראתיב אבו עצא בסעיף של הריגה - וגזר עליו עונש של 30 שנות מאסר בפועל ושנת מאסר על תנאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם פתיחת משפטו של אבו עצא, הואשם האחרון בסעיף של גרימת חבלה חמורה. לאחר ארבע שנים ושבע חודשים, עת נפטר אסולין ז"ל וכחלק מהסדר טיעון ולאחר דין ודברים בין הצדדים, הוגש כתב אישום מתוקן על פי הודאת הנאשם, שבו הורשע בעבירת הריגה, קשירת קשר לביצוע פשע והחזקת סכין.

הרכב השופטים, בראשות השופטת רות לורך, קבע בהחלטתו כי "בקליפת אגוז, נאמר כי מדובר בקושי משפטי ובקושי רגשי של משפחת המנוח לקיים את המשפט במלואו מחדש, ועל כן, המשך המשפט לא יקל על המשפחה בהתמודדות עם השכול".

"המשפחה קיבלה הסדר הטיעון באצילות ובבגרות"

השופטים ציינו עוד כי "המשפחה, באצילות ובבגרות, הסכימה להסדר הטיעון. מאידך, מדובר בענישה משמעותית שקרובה לאורך מאסר שנקצב בדרך כלל לאחר הרשעה בעבירת רצח". 

אסולין ז"ל נפצע אנושות בינואר 2007 בעת פעילות מעצרים בעיר רחובות. באותו אחר הצהריים התקבלה הודעה במשטרה על שני אנשים המנסים לפרוץ למכונית ברחובות. ניידת יצאה לעבר האירוע, השוטרים איתרו את הפורצים ואף החלו לנהל מרדף אחר המכונית הגנובה. בשלב מסוים נעצר הרכב והתפתחה קטטה.

אחד החשודים בגניבת המכונית התנפל על אסולין ודקר אותו. בלשים שהגיעו לסייע לאסולין ביצעו ירו לעבר חשוד אחר אשר נפצע בינוני עד קשה. הפורץ שדקר את אסולין עם מברג הצליח להימלט. בעקבות האירוע כוחות גדולים ניסו לאתר את הדוקר הנמלט, שזהותו הייתה ידועה למשטרה: ראתיב אבו עצא, תושב ערערה.

מאז שנדקר בראשו היה אסולין מאושפז במצב קשה בבית החולים תל השומר, כאשר בשנים האחרונות חלה הידרדרות במצבו והוא הוגדר במצב צמח. אסולין, שהיה תושב קריית מלאכי, הותיר אחריו אישה ושתי בנות.