אשת "השופט המכה": "בעלי שופט ואב ערכי - הכל השמצה"

לפני שלוש שנים הוגשה תלונה במשטרה נגד שופט בימ"ש השלום בחשד שהכה את ילדיו. הילדים ואמם – גרושתו – תוחקרו, אבל השופט לא. כדי לחקור שופט באזהרה נדרש אישור מהיועמ"ש וזה התמהמה. אתמול המשטרה המליצה להעמיד את השופט לדין. כעת נשמע לראשונה גם מי שקולה טרם נשמע, מי שהייתה לצידו ברגעים הקשים – אשתו הנוכחית

לפני למעלה משנתיים נפתחה חקירה נגד שופט ממרכז הארץ. החשד - הפעלת אלימות כנגד ילדיו. העבירה הרלוונטית: תקיפת חסר ישע על ידי אחראי. ילדיו של השופט העידו בפני חוקרי משרד הרווחה. גם אם הילדים העידה, כמו גם אשתו, אך למשטרה אסור היה לחקור את השופט ללא אישור היועץ המשפטי לממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

וזה לא ניתן עד שהפרשה נחשפה בידי כתבת קול ישראל עדי מאירי. בפעם הראשונה מאז התפוצצות הפרשה מספרת אשתו של השופט מה עובר על המשפחה. "זה סרט אימה ממש. אין לי אפילו מילים לתאר מה עובר עלינו בימים האחרונים", היא מספרת. "אלה תחושות של הלם, כעס מאוד גדול על השמצות ועל שקרים שמתנופפים מכל עבר ועל דפי התקשורת ובעיתונות. אין לי מילים לתאר מה אנחנו עוברים כמשפחה בבית בימים האחרונים".

אשתו השנייה של השופט, שכונה "השופט המכה", היא לא אם הילדים שנמצאים בלב הפרשה, אבל היא זו שעומדת לצד השופט בתקופה האחרונה, ויחד עם הילדים מנסה לקיים חיים כמה שיותר נורמליים בצל החשדות הכבדים והפרסומים.

"אני אשתו, אני גרה איתו כבר כמה שנים, אנחנו מגדלים יחד משפחה עם חמישה ילדים", היא אומרת כשהיא נשאלת האם ייתכן שבעלה הוא אדם אלים. "אין לך מושג אפילו מה אתה שואל אותי. אני אפילו לא רוצה לענות כי זה מביש אותי". האישה מתעקשת לאורך הראיון כי "מה שמוצג בתקשורת זה פשוט אוסף שלם של שקרים".

"אב ערכי ובעל ערכי"

הפרשה הפכה לזירת התגוששות בין המשטרה לבין לשכת היועץ המשפטי לממשלה. המשטרה ביקשה לחקור - ויינשטיין לא נתן אור ירוק. עם ההדלפה לתקשורת, קיבלה המשטרה רוח גבית מהציבור, שהרגיש שהשופט מקבל יחס מועדף, שאילו היה אזרח מן השורה, כבר מזמן היה מוצא עצמו בחדר החקירה. בסופו של דבר אישר ויינשטיין לחקור, ואתמול נחשף כי המשטרה הגיעה לכדי מסקנה כי בתיק יש די ראיות לביצוע של עברות פליליות לכאורה בידי השופט.

"כס השיפוט הוא השליחות של חייו, ואני חושבת שהוא עשה עבודה מדהימה", היא אומרת. "הוא מונע מתוך תחושה מאוד גדולה של שליחות. לא כל אחד רוצה ללכת ולעשות עבודה שהיא באמת עבודת שליחות של המדינה. והוא עשה את זה והוא עושה את זה בצורה מדהימה. הוא שופט טוב ואדם ערכי. ויותר מכך - לפני כן הוא אב ערכי וחבר ערכי ובעל ערכי. משום מה כל זה פתאום מתנפץ והוא הפך להיות מין מפלצת תקשורתית כזאתי, שכל קשר בינו לבין המציאות זה כמו בין מזרח למערב".

לדברי אשתו של השופט, אי אפשר לנתק את התלונה שהוגשה ואת נסיבות תחילת הפרשה מהליך הגירושין הקשה שעבר בעלה מאשתו הראשונה: "היו פה הדלפות נוראיות. אני חושבת שצריך לבדוק את העניין הזה. אני חושבת שזה דבר נוראי מבחינת השחיתות שבכך", היא אומרת. "אני חושבת שיש פה פגיעה מאוד גדולה בהיבט של הילדים. אני חושבת שיש פה אנשים שיש להם אינטרסים, ובאותה תקופה באמת דובר במשבר גירושין קשה שבו היו הרבה אנשים פגועים ומערכת פגועה מכל הכיוונים. הרבה קורבנות יצאו מהסיפור הזה".