המשטרה ממליצה ליועמ"ש להעמיד לדין את השופט המכה

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את השופט שמואשם בהכאת ילדיו לפני שלוש שנים. ההחלטה הסופית תינתן על ידי היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין, אותו יועץ שלא איפשר לחקור את השופט במשך תקופה ארוכה

פרסום ראשון: המשטרה ממליצה להעמיד לדין את שופט בית משפט השלום שמואשם בהכאת ילדיו לכאורה לפני שלוש שנים, בזמן שהיה בתהליכי גירושין מאשתו. הפרשה עוררה זעם רב על היועץ המשפטי שלא אישר לחקור את השופט תקופה ארוכה. כעת, לאחר חקירת המשטרה, היועץ המשפטי כמי שעומד בראש הפרקליטות ייאלץ להחליט האם אכן להגיש את כתב האישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה סיימו את החקירה, חקירה שנערכה רק לאחר האישור מהיועץ המשפטי שהגיע באיחור של שלוש שנים. השופט נחקר פעמיים תחת אזהרה, והשורה התחתונה על פי המשטרה חדה, ברורה וחד משמעית: יש ראיות ברורות להעמיד את השופט לדין.

במקביל, גורמים בפרקליטות אומרים כי הם לא משוכנים שהיועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין שאמור להכריע בסוף בנושא אכן יאמץ את המלצת המשטרה משורת של טעמים. אחד מהם הוא משך הזמן שחלף מאז ביצוע העבירות לכאורה, והטעם האחר הוא שהשופט שינה את דרכו ועמדת הילדים היום היא שהיחסים שלהם עם אביהם הם תקינים לגמרי.

במשרד המשפטים אומרים שהתיק נבחן כעת בידי הפרקליטות ובקרוב יובא לעיון והחלטה של וינשטיין. פרקליטיו של השופט הגיבו שההחלטה בעניינו תתקבל על ידי יועץ המשפטי ולא על ידי המשטרה, שהדליפה פרטי חקירה חסויים על פי חוק ולכן אין להתפלא על המלצתה, כך לפי טענתם.