הלינץ' בפורים: 7 צעירים הואשמו בהריגת תושב לוד בן 18

חודש לאחר הוויכוח במועדון שהסתיים בלינץ' אכזרי הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד 7 צעירים בגין הריגת אשגרי גברו בן ה-18. השבעה, כך על פי האישום, הכו את הנער, בעטו בו והטיחו בראשו בקבוקי זכוכית ואבנים. הוא מת מפצעיו אחרי 5 ימים בבית החולים

7 צעירים הואשמו בלינץ' מחוץ למועדון לילה (חדשות 2)

שבעה צעירים הואשמו הבוקר בביצוע הלינץ' האכזרי בנער אשגרי גברו ז"ל, תושב לוד בן 18, מחוץ למועדון לילה בתל אביב לפני כחודש במהלך חג הפורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום בגין הריגה שהגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בתל אביב, עולה כי שבעת הצעירים מנתניה ביצעו את מעשה הלינץ' שעה שבילו במועדון RNB שבתל אביב. חקירת המקרה העלתה כי במהלך הלילה התגלע ויכוח בינם לבין קבוצת צעירים מלוד. עד מהרה התפתח הוויכוח לכדי קטטה בין שתי חבורות הצעירים מחוץ לכותלי המועדון.

על פי האישומים שיוחסו להם, הסתערו הצעירים על החבורה האחרת, כשבידיהם בקבוקי זכוכית, מקלות ואבנים. השבעה החלו לרדוף אחרי חברי החבורה מלוד הנמלטים. במהלך מנוסתו, הגיע גברו המנוח, שנשאר לבדו, לפתחו של חניון הממוקם באזור. אז, על פי האישום, התנפלו עליו שבעת הצעירים, הכו אותו קשות ובעטו בראשו, בצווארו, בחזהו ובכל חלקי גופו. בנוסף הם הטיחו בראשו בקבוקי זכוכית, מקלות ואבנים. "הנאשמים והאחרים לא הרפו מן המנוח גם כאשר היה מוטל על הכביש חסר אונים ועל אף שראו שנחלש ונותר שרוע במקום ללא תנועה", נכתב בבקשת המעצר

בעקבות האלימות הקשה הובהל הנער לבית החולים וכעבור חמישה ימים מת מפצעיו. במקביל להגשת כתב האישום מבקשים בפרקליטות  להאריך את מעצרם של הנאשמים עד לסיום ההליכים המשפטיים. "מדובר במעשים שנעשו תוך שימוש באלימות חמורה ובאכזריות", נימקה התובעת עו"ד תמי אינס.