היום: גזר הדין בפרשת רמדיה

שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה צפויה לתת היום את גזר הדין בעניינם של בכירי חברת רמדיה, ובכך להביא לסיומה של אחרת הפרשיות הטראגיות שידעה המדינה. בחודש פברואר הורשע טכנולוג המזון של החברה פרדריק בלק בגרימת מוות ברשלנות

נאשמי רמדיה בביהמ"ש, ארכיון (חדשות 2)

בבית משפט השלום בפתח תקווה צפוי להיגזר דינם של המעורבים בפרשת רמדיה, ובכך להביא לקיצה של אחת מהפרשיות המורכבות שהסעירו את המדינה בשנים האחרונות. גזר הדין יינתן לאחר שבחודש שעבר הרשיע בית המשפט את פרדריק בלק, טכנולוג המזון של החברה בגרימת מוות ברשלנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתב האישום התקדימי שהוגש לבית המשפט בעקבות הפרשה, הואשמו בנוסף לבלק שני בכירים נוספים בחברה. משה מילר ששימש כדירקטור ברמדיה וזוכה מכלל האשמות שיוחסו לו, וגדעון לנדסברגר שכיהן כמנכ"ל החברה והורשע בסופו של דבר ב"אי מילוי תקן" בלבד. כתב האישום המורכב הוגש בשל מותם הטראגי לפני מספר שנים של שלושה תינוקות שהוזנו בתחליף המזון של רמדיה, בו היה מחסור במספר ויטמנים ורכיבים החיוניים להתפתחותם. 23 תינוקות נוספים נפגעו אף הם כתוצאה מהתחליף הלקוי, והם סובלים כיום מנכויות וממצב בריאותי קשה.

צוות התביעה ביקש מהשופטת ליה לב און להטיל עונש חמור במיוחד על טכנולוג המזון בלק שהורשע בעבירות החמורות ביותר. התביעה הביעה תקווה כי עונשו יכלול תקופת מאסר ממושכת בפועל, וכן תוספת של שנות מאסר על תנאי.