פרקליטות המדינה לשופט הנמלט דן כהן: "ההסכם מבוטל"

בתום ישיבה שהתקיימה אמש בלשכת פרקליט המדינה משה לדור, החליטה הפרקליטות לבטל את את ההסכם שהושג עם השופט לשעבר דן כהן בטרם הסגרתו לישראל מפרו. כהן נחשד בין היתר בקבלת שוחד והפרת אמונים בזמן שכיהן בתפקיד בכיר בחברת החשמל

הסכם ההסגרה בוטל, כהן (חדשות 2)

התפתחות דרמטית בפרשת השופט הנמלט: נציגי פרקליטות המדינה הודיעו לפני זמן קצר לפרקליטו של דן כהן , עו"ד איתן מעוז, כי בתום ישיבה שהתקיימה אתמול בערב בלשכת פרקליט המדינה הוחלט לבטל את ההסכמים שהושגו עם השופט לשעבר ערב הסגרתו לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עו"ד מעוז הגיע הבוקר לשערי כלא ניצן ברמלה, שם שוהה השופט מאז הוסגר לארץ בתחילת השבוע וזאת על מנת לעדכנו בהחלטה הדרמטית של הפרקליטות בעניינו.

השופט לשעבר דן כהן ברח לפרו לפני שמונה שנים אחרי שנחשד בקבלת שוחד של מיליוני דולרים בהיותו דירקטור ויו"ר ועדת הנכסים של חברת החשמל. לפני מספר שנים הוגש נגדו כתב אישום חמור שייחס לו בין היתר עבירות של קבלת שוחד, מרמה, הפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט.

בחודשים האחרונים התנהל מול כהן משא ומתן שלפיו אם יחזור ארצה מפרו, יודה ברבלת שוחד של מיליון אירו וייאסר לארבע שנים. העסקה - שעליה דווח לראשונה בחדשות 2 עמדה בפני חתימה אולם אז הוסגר כהן במפתיע לישראל בסוף השבוע האחרון.

פרקליטו של כהן, עו"ד מעוז (חדשות 2)

שלשום, שעות ספורות לאחר נחיתתו בארץ, האריך בית המשפט המחוזי בתל אביב את מעצרו של כהן -אליו הוא לא הגיע בהסכמת שני הצדדים וזאת בשל שעות הטיסה הארוכות ותשישותו הפיזית. ביום חמישי הקרוב צפוי להתקיים דיון נוסף בעניינו. פרקליטו של השופט לשעבר כהן, עו"ד איתן מעוז סירב להגיב לדברים.