הפרקליטות מבקשת להרחיב את כתב האישום: "קופר רצח גם את אשתו הראשונה"

הולך ומסתבך: פרקליטות מחוז מרכז ביקשה מבית המשפט המחוזי בלוד להרחיב את כתב האישום נגד שמעון קופר, ולהאשימו לא רק ברצח אשתו השלישית ג'ני מור-חיים, אלא גם ברצח רעייתו הראשונה אורית ב-1994

שמעון קופר. יואשם ברצח שתי נשים? (חדשות 2)

החבל סביב צווארו של שמעון קופר ממשיך להתהדק. הבוקר הוגשהב לבית המשפט המחוזי בלוד בקשה לתיקון כתב האישום נגדו, בטענה לחשד ברצח של שתיים מנשותיו. מלבד רצח אשתו ג'ני מור-חיים לפני כ-4 שנים, מבקשת פרקליטות מחוז להאשים את קופר גם ברצח אשתו הראשונה, אורית קופרשמידט ב-1994.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת הפרקליטות, קופר פעל בשיטתיות על מנת לרצוח לא רק את אשתו השלישית ג'ני-מור חיים לפני כ-4 שנים, אלא גם את אשתו הראשונה אורית. לפיכך, הוגשה לבית המשפט הבקשה להגיש כתב אישום מתוקן בעניינו, הכולל סעיף אישום ברצח של אשתו הראשונה. "תיקונו של כתב האישום התאפשר נוכח ביסוסה של שיטת ביצוע ולאור השלמות החקירה אשר שפכו אור על האירועים סביב מותה של אורית", נכתב בהודעת הפרקליטות.

"פיזר כדורים סביב מיטת אשתו כדי שיחשבו שהתאבדה"

על פי כתב האישום, אותו מבקשת הפרקליטות לתקן, עולה כי בשנת 1983 נישא קופר לאורית. השניים התגוררו בדירה בבעלות משותפת בשכונת תל כביר בתל אביב. משך כל שנות נישואיהם ועד מותה, היתה אורית ז"ל אשה בריאה אשר ולא סבלה ממחלות קטלניות כלשהן.

במהלך שנת 1992, בעודו נשוי לאורית, הכיר הנאשם את ש' דרך עיתון היכרויות. עם היכרותם, טען הנאשם בפני ש' בכזב כי הוא גרוש, שהוא עובד בשירות הביטחון הכללי וכי הוא נדרש להיעדר מן הבית לעיתים תכופות מכוח תפקידו. מאז היכרותם, ניהלו הנאשם וש' חיי זוגיות מלאים והתגוררו יחד בביתה של ש'.

הנאשם התנהל בין ביתו בתל כביר לביתה של ש' וניהל מערכות יחסים עם ש' ואורית במקביל, תוך שהוא מכזב לשתיהן ומסביר את היעדרויותיו בדרישות תפקידו הסודי כביכול בשירות הביטחון ובשירותו הצבאי.

בשלב מסוים, כשהתעורר חשדה של ש' כי הנאשם עודנו נשוי לאורית, התעמתה עימו על כך, אז טען הנאשם בפניה כי הוא מבקש להתגרש מאשתו, אשר סובלת מדיכאון, מטופלת בכדורים פסיכיאטריים, מזניחה את ילדיהם ומאיימת להתאבד, אולם היא ממאנת ליתן לו גט, וכי הלכה למעשה הוא פרוד ממנה.

במועד שאינו ידוע במדויק ,בעוד קופר נשוי לאורית, ביקשו הוא וש' לעבור להתגורר יחד בבית מרווח יותר, יחד עם שני בניו של  וילדיה של ש' מנישואיה הקודמים. זמן קצר לאחר מכן גמלה בליבו ההחלטה להמית את אורית והוא החליט להוציאה אל הפועל. יום לפני מותה של אורית ז"ל, טען קופר בכזב בפני ש' כי עליו לישון באותו לילה בביתה של אורית על מנת להשגיח על הילדים.

במהלך הלילה שבין ה - 17 ל-18 בינואר 1994, כך על פי החשד, המית קופר את אורית ז"ל בביתם בתל כביר בדרך שאינה מותירה סימן בגופה. לאחר מכן פיזר קופר כדורים וחפיסות ריקות של כדורים ותרופות הרגעה לצידה של אורית, על מנת ליצור מצג שווא לפיו נטלה את חייה בידיה ולטשטש את נסיבות רציחתה.