הוארך מעצרו של השופט לשעבר דן כהן

בהסכמת שני הצדדים, השופט לשעבר שהוסגר מפרו ונחת הבוקר בארץ לא התייצב לדיון בבית המשפט - בשל תשישותו הפיזית כתוצאה מהטיסה הארוכה. בחמישי יתקיים דיון נוסף בעניינו, והפרקליטות תבקש לעצרו עד תום ההליכים. סנגורו: "הוא מרגיש טוב, עברו עליו שלושה ימים מלאי תהפוכות"

בית המשפט המחוזי בתל אביב האריך היום את מעצרו של השופט לשעבר דן כהן, שהוסגר אתמול מפרו והגיע הבוקר לארץ, עד להחלטה אחרת. ביום חמישי יתקיים דיון נוסף בעניינו. כהן לא התייצב היום לדיון בהסכמת שני הצדדים - הפרקליטות והסנגור עו"ד איתן מעוז - בשל שעות הטיסה הארוכות ותשישותו הפיזית כתוצאה מכך. בדיון שיתקיים בחמישי, תבקש הפרקליטות להאריך את מעצרו של כהן עד תום ההליכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עורכת הדין אורלי דורון, ראש מחלקת ניירות ערך בפרקליטות תל אביב מיסוי וכלכלה, אמרה לחדשות 2 באינטרנט: "הרבה מאוד מאמצים הושקעו בהסגרתו של דן כהן, אנחנו מרוצים שזה התאפשר. כרגע אנו נערכים וביום חמישי יתקיים דיון לגופו של עניין ודיון במעצרו עד תום ההליכים".

כשנשאלה על האפשרות של הסדר טיעון השיבה עו"ד דורון, כי בפרקליטות ישקלו את כל ההיבטים, יבחנו את המצב ויפעלו בהתאם.

סנגורו של כהן: "הוא נקטף באמצע הרחוב"

סנגורו של כהן, עו"ד איתן מעוז, אמר כי "דן כהן הגיע ארצה לאחר שנקטף באמצע רחוב בפרו בהליך שהוא לא שגרתי". לדבריו, מה שלא שגרתי, זה העובדה שנהפכה ההחלטה של נשיא פרו שלא להסגירו.

על מצבו של השופט לשעבר אמר הסנגור: "הוא מרגיש טוב, הוא לא הגיע היום כי עברו עליו שלושה ימים מלאי תהפוכות והוא היה תשוש פיזית. מאחר ומדובר בדיון טכני בלבד סיכמתי עם הפרקליטות שהוא יתייצב לדיון הבא ביום חמישי".

השופט לשעבר דן כהן נחת הבוקר בנמל התעופה בן גוריון, לאחר שהשלטונות בפרו איפשרו את הסגרתו לידי ישראל. כהן, שנמלט בשנת 2006 לאחר שהואשם בעבירות שוחד והפרת אמונים, נעצר על ידי השוטרים ואנשי הרשות לניירות ערך שהמתינו לו בנמל התעופה והעבירו אותו למתקן כליאה.

הואשם בקבלת שוחד של עשרות מיליוני שקלים

אמש אישרה ממשלת פרו את הסגרתו של כהן לישראל, בעקבות חתימה על הסדר טיעון בין הצדדים. "ההסגרה אושרה בשל מדיניותה של ממשלת פרו לגרש אזרחים העוברים על החוק כדי שלא תהפוך למקלט לעבריינים", נכתב באתר האינטרנט של העיתון האיטלקי "לה רפובליקה" שדיווח אודות ההסגרה.

בשנת 2009 הוגש נגד כהן כתב אישום בחשד לקבלת שוחד של עשרות מיליוני שקלים, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ומרמה והפרת אמונים של עובד ציבור. סעיפי האישום שיוחסו לכהן, נגעו למעשיו בעת שכיהן כדירקטור בחברת החשמל לאחר שפרש מעבודתו כשופט בבית המשפט.