שודדים במדים: מתנדבי משטרה הואשמו בשוד ובגניבה

כתב אישום הוגש היום נגד שני תושבי בת ים, בני 24 ו-25, שבמסגרת תפקידם פרצו לשמונה בתי עסק בבעלות נתינים זרים בדרום תל אביב וגנבו כסף. בחלק מהמקרים החשודים אף נעלו בבתי העסק את הנוכחים במקום ושברו את המנעול. מתנדב נוסף הואשם במעורבות במקרה שוד אחד

שודדים במדים, אילוסטרציה (רויטרס)

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר כתב אישום נגד שלושה מתנדבים במשמר האזרחי בגין שורה של מעשי שוד וגניבה, תוך שימוש לרעה בכוח המשרה שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאיר פפו ועידן צ'קוב, תושבי בת ים בני 24 ו-25, הואשמו בכך ששדדו במספר הזדמנויות חנויות ופאבים השייכים לנתינים זרים באזור התחנה המרכזית בתל אביב. הנאשמים נעצרו בשבוע שעבר לאחר ששדדו חנות ברחוב ארלינגר בדרום העיר. לנאשם נוסף, אלירן דביבו, בן 22, יוחסה מעורבות רק במקרה שוד אחד.

על פי כתב האישום, פפו וצ'קוב היו מעורבים בעוד שבעה מקרים דומים - החל מחודש פברואר ביצעו הצעירים מספר מעשי שוד, במהלכם הגיעו לבתי עסק בניידת משטרה עם אורות מהבהבים, פרצו למקום והציגו עצמם כשוטרים.

איימו עם גז פלפל

הנאשמים איימו על יושבי בית העסק אותו שדדו והורו להם לצאת מהמקום. במקרים בהם חלק מהנוכחים סירבו להתפנות, לקחו איתם הנאשימם את הקופה, נעלו את המבנה עם האנשים בתוכו, ושברו את המנעול. במקרים אחרים, כשבית העסק היה מתרוקן מאדם, שברו מתנדבי המשטרה את הקופה ולקחו את הכסף שהיה.

בחלק מהמקרים השתמשו הנאשמים בגז פלפל, אותו נשאו במסגרת תפקידם, כדי לאיים על יושבי בתי העסק. השודדים הותירו במקומות אליהם פרצו נזק רב לאחר שניפצו בקבוקי זכוכית ושברו את הרהיטים במקום.