עורך דינו של הנאשם ברצח אחותו: "יהיה קשה מאוד להוכיח שהיה כאן רצח"

כתב אישום הוגש היום נגד מרדכי ג'רסי הנאשם ברצח אחותו מזל, שהוכרזה כנעדרת וגופתה לא נמצאה. ג'רסי מכחיש החשדות נגדו ועורך דינו טוען: "יהיה קשה מאוד להוכיח שמדובר ברצח כי גופתה לא נמצאה, מבחינתו היא עדיין נעדרת"

ג'רסי בבית המשפט, הבוקר (חדשות 2)

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש היום כתב אישום נגד מרדכי ג'רסי, תושב בת ים בן 70, בגין רצח אחותו מזל, שהוכרזה כנעדרת בסוף חודש דצמבר האחרון, אך גופתה לא נמצאה מעולם. במהלך החקירה נמצאו בביתו של האח מספר פריטים מוכתמים בדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מרשי מכחיש את המיוחס לו. אנו סבורים שיש לחכות זמן נוסף, כיוון שיש כאן מקרה רצח ללא גופה", אמר עורך דינו של ג'רסי, רן אלון. "מבחינתנו, מזל בגדר נעדרת. יצטרכו לעבוד קשה ולהוכיח כי אכן היה כאן רצח", קבע עו"ד אלון. לאחר הגשת כתב האישום נגד ג'רסי נקבע כי הדיון הנוסף בעניינו ייערך ב-18 באפריל, אז יימסר מענה מפורט לכתב האישום מטעם עורכי דינו.

כתב האישום הוגש על ידי עורכת הדין יעל הראל מפרקליטות מחוז תל אביב. ג'רסי מואשם בסעיפים של רצח בכוונה תחילה וזיוף מסמך בנסיבות מחמירות. על פי הכתוב, "במועד לא ידוע, בין 24-25 בדצמבר או בסמוך לכך, גרם הנאשם בדירתו בבת ים למותה של המנוחה לאחר שגמלה בליבו ההחלטה להמיתה בדם קר. לאחר הרצח, העלים הנאשם את גופתה של המנוחה ומקום הימצאה אינו ידוע".

חשוד שהכניס את גופת אחותו למזוודה (AP)

חוקרי המשטרה איתרו כתמי דם בדירתו של ג'רסי

בכתב האישום צוין עוד כי "במהלך הימים שלאחר הרצח נקט הנאשם מספר פעולות על מנת להשתלט על רכושה של המנוחה ועל רכושו של בנו, ח', הלוקה בשכלו". הפרקליטות מייחסת לג'רסי סעיף אישום נוסף, שלפיו זייף מסמך המייפה את כוחו לקבל את כספה ורכושה של אחותו המנוחה.

על פי כתב האישום, ימים ספורים לאחר הרצח, אשפז הנאשם את ח' במוסד הפסיכיאטרי אברבנאל שבעיר ועבר להתגורר בביתה של מזל ז"ל, החליף את המנעול ורשם את שמו על תיבת הדואר.

מספר ימים לאחר היעלמותה של ג'רסי ז"ל, עצרה המשטרה את אחיה מרדכי, תושב בת ים בן 70, בחשד כי רצח אותה. בין היתר דווח כי בדירת האח נמצאו מזוודה ושמיכות מוכתמות בדם, וסימני דם נמצאו אף מתחת לרצפה ובארון בגדים. בדיקת DNA שנערכה לדגימות העלתה כי מדובר בדמה של הנעדרת ובמשטרה בודקים את האפשרות כי ג'רסי השתמש במזוודה על מנת להעביר את גופת אחותו.

מחקירת המשטרה עולה החשד כי מרדכי ג'רסי רצח את אחותו ממניעים כספיים. האחות, מזל ג'רסי, גידלה את בנו של מרדכי הלוקה בשכלו, וככל הנראה ניסה האח לרשת את רכושה ואת הקצבאות של בנו. טרם היעלמותה ביקש מרדכי להעביר את דירתה ואת חשבון הבנק שלה על שם בנו.

עצם העובדה שגופתה של מזל לא נמצאה מעולם הקשה מאוד על המשטרה לגבש כתב אישום נגד החשוד. כמו כן, המשך מעצרו דרש את אישור היועץ המשפטי לממשלה. לבסוף הצליחו במשטרה לאסוף ראיות מספיקות ומחר בבוקר תגיש פרקליטות מחוז ת"א כתב אישום נגד מרדכי ג'רסי בגין רצח אחותו.