תקיפת הנערה בחומצה: "לנאשם אין ערך לחיי אדם"

התקיפה האכזרית לפני כחודש מגיעה לבית המשפט: שני קרובי משפחה, בן 51 ובן 17 מנצרת הואשמו היום בביצוע עבירות מין ובתקיפת הנערה בת ה-15, קרובת משפחתם, בחומצה. מרבית פרטי המסמך נאסרו לפרסום בשל רגישות המקרה וחומרתו, אך ניתן לומר שהרקע לתקיפה - סירובה של הצעירה ומשפחתה להינשא לנאשם בן ה-51 ואירוסה לאחר

פרשת תקיפת הנערה בחומצה בנצרת הגיעה הבוקר לפתחו של בית המשפט המחוזי בעיר עם הגשת כתב האישום על ידי הפרקליטות. כחודש לאחר שתושב נצרת, בן 52, נעצר בחשד לביצוע המעשה, הוא הועמד היום לדין יחד עם אחיינו בגין ביצוע שורת עבירות מין, ובהן אונס הצעירה. הנאשם המבוגר יותר הועמד לדין גם באשמת חבלה בכוונה מחמירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מרבית פרטי כתב האישום נאסרו לפרסום בשל חומרת המקרה, רגישותו, וגילם של המעורבים. עם זאת, השתלשלות האירוע נחשפה במלואה - שני הנאשמים, קרובי משפחה אחד של השני ושל הנערה ונהגו לבצע בה עבירות מין במשך תקופה ארוכה. בשלב מסוים ביקש הנאשם המבוגר להינשא לנערה בת ה-15, אך משפחתה סירבה לסידור כזה.

במהלך חודש פברואר, או מעט לפני כן, נודע לנאשם המבוגר כי הנערה עומדת להנשא לגבר אחר, והבין כי מהלך זה עשוי להרחיק ממנו את הנערה. ב-18 בפברואר הוא החליט לעשות מעשה - ודפק על חלון חדרה, סמוך לשעה 23:30. כשפתחה את החלון, הוא תקף אותה בחומצה הידרוכלורית ונמלט מהמקום. "בעקבות מעשי הנאשם נגרם למתלוננת נזק בלתי הפיך בשתי עיניה", צוין במסמך.

בפרקליטות לא היססו גם להשתמש במילים קשות כלפי הנאשמים, ובמיוחד כלפי המבוגר בהם. "מעשיו של הנאשם הבגיר מלמדים על אכזריותו הרבה, על כך שאינו בוחל בדבר על מנת להשיג את רצונו ועל כך שאין לו כל ערך לחיי אדם", כתבו התובעים, "אכזריותו של הנאשם מוכיחה כי הוא אדם מסוכן". באשר לנאשם הצעיר יותר נכתב כי "נשקפת ממנו מסוכנות גדולה לציבור".

הנערה אושפזה בבתי חולים וניסתה להתאבד

בשבוע שעבר נחשף בהצהרת התובע שהגישה המשטרה כי המתלוננת נאנסה במשך שנים על ידי השניים, שגם איימו לרצוח אותה אם תתלונן. על פי החשד, השניים ביצעו בה את זממם בביתה ובמקומות נוספים, והתעללו בה נפשית ופיזית במשך תקופה ארוכה. מקרה האונס האחרון, היה ממש שבוע לפני שפיכת החומצה.

בעקבות מסכת העינויים וההשפלה שעברה היא התאשפזה מספר פעמים בבית חולים ואפילו ניסתה להתאבד, לאחר שהאירועים הביאו אותה למצב נפשי קשה. הדוד ואחיינו נהגו לאיים עליה שאם תגלה את דבר המעשה הם יפגעו בה, דבר שהתממש לבסוף כשהליכו עליה חומצה, שפגעה בה קשות, זאת לאחר שסירבה להתחתן עם אחד מהם.

במשטרה אמרו כי הסיפור הקשה התגלה לחוקרים רק לאחר שהצליחו לדובב את הנערה במיטת חוליה בבית החולים. מפקד תחנת נצרת נצ"מ יוסי חמו סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "החוקרים התקשו להתמודד מבחינה נפשית עם סיפור ההתעללות הקשה ששטחה בפניהם הנערה". נצ"מ חמו הוסיף כי הנערה שמרה את הסוד הנורא לעצמה במשך כל השנים, ורק לאחר המקרה סיפרו השוטרים לאם ההמומה על המעשים הקשים.