הסדר טיעון לנאשם באונס בגן העיר

בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון שגיבשה הפרקליטות עם מוחמד האני ג'אבר, שהואשם באונס בני זוג בחניון "גן העיר" הסמוך לרחוב אבן גבירול שבתל אביב. על פי ההסדר שגובש, הצעיר הפלסטיני הודה והורשע בעבירות הקשורות באונס, בביצוע מעשי סדום ובהתעללות

הפרקליטות הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב את הסדר הטיעון שגיבשה עם הצעיר הפלסטיני שהואשם בביצוע מעשי אונס בזוג מתלוננים בחניון גן העיר שבתל אביב בחודש מאי האחרון. על פי כתב האישום המתוקן, הודה הצעיר בשורה של עבירות מיניות שיוחסו לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הסכם הטיעון שחתמה הפרקליטות מול אנשיו של הנאשם, בית המשפט הרשיע את הצעיר אחמד בני-ג'אבר בביצוע מספר עבירות הנוגעות לאונס ולמעשי סדום תוך כדי התעללות. בית המשפט הטיל באופן חריג צו איסור פרסום על פרטי כתב האישום שהוגש מלכתחילה, וכן על זה המתוקן. למרות זאת, מתוך סעיפי האישום בהם הודה בני-ג'אבר, ניתן להבין כי הוא פגע קשות בשני המתלוננים במשך זמן רב בעת שתקף אותם בחניון "גן העיר" הממוקם במרכז תל אביב.

על אף הרשעתו, סעיף העונש נותר עדיין פתוח בהסדר הטיעון שגובש. הפרקליטות הודיע כי תבקש לכלוא את בני-ג'אבר לתקופה שתעלה על 20 שנות מאסר. מנגד, הבהירו סנגוריו כי ישקלו את תגובתם בנושא רק לאחר שיחל שלב הטיעונים לעונש בחודש מאי הקרוב.

פרקליטת המתלוננת: "המעשה - על רגע לאומני"

בעת הגשת כתב האישום המתוקן הגיעו גם נציגיהם של המתלוננים, שחזו בקבלת הסדר הטיעון. על אף שנציגו של המתלונן הביע שביעות רצון מהסדר הטיעון שיימנע את הצורך בהעלאתם של המתלוננים לדוכן העדים, נציגת המתלוננת הביעה את חוסר שביעות רצונה מאחר ולא היתה כל התייחסות לטענותיה כי מדובר באירוע על רקע לאומני.

"זה אירוע שהתבצע על ידי בן לאום אחד כנגד האחר באכזריות רבה", אמרה עו"ד רוני אלוני סדובניק המייצגת את המתלוננת הגורסת כי מדובר במעין פשע מלחמה. על אף טענותיה, בית המשפט השמיט את ההאשמות הנוגעות לסיווג הלאומני והתייחס רק לטענות הנוגעות לפגיעה במתלוננים.