התקיפה בשדרות ח"ן: הצעיר זוכה מאשמת ניסיון רצח

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום את עידן אנורי, שתקף את שותפתו לעבודה לפני כשנתיים בלב תל אביב והשחית את פניה בסכין, בגירמת חבלה בנסיבות מחמירות. אנורי, שביצע את המעשה לאחר שפוטר מהעבודה וביקש לנקום, הואשם בניסיון רצח, אך לא נמצאו די ראיות להרשיעו בכך

לא ניסה לרצוח. עידן אנורי (חדשות 2)

פרשת תקיפת הצעירה בלב תל אביב, שעוררה סערה גדולה, מסתיימת בהרשעה חלקית בלבד: בית המשפט המחוזי בעיר הרשיע הבוקר את עידן אנורי בגרימת חבלה בנסיבות מחמירות של צעירה בשדרות ח"ן בתל אביב לפני כשנתיים. אנורי תקף את הצעירה, לאחר שפוטר ממקום עבודתם המשותף לאחר שהסתכסך עמה. עם זאת, לא מצא בית המשפט מקום להרשיעו בעבירה של ניסיון לרצח שבה הואשם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהחלטת בית המשפט נקבע כי אנורי תקף את הצעירה, לאחר שפוטר מעבודתו בעמותת "לחופש נולד", שם עבד עמה, לאחר שצעק עליה כי לא היה מרוצה מסידור משמרות העבודה שלו. מפרטי המקרה, שאירע ב-2011, עולה כי בזמן שהיא הייתה בדרך הביתה וצעדה בשדרות ח"ן בתל אביב, הוא התנפל עליה עם סכין ושיסף את גרונה.

בדיון קבעו השופטים שרה דותן ושאול שוחט כי אין להרשיע את אנורי בניסיון לרצח, כי שאין די ראיות המוכיחות שהתכוון להרוג אותה. לעומתם, סברה השופטת דפנה אבניאלי כי יש להרשיעו גם במעשה זה, לבד מהאישום בגרימת חבלה שבו הורשע.

"נחש קוברה שהמתין לטרפו"

אנורי תכנן את הנקמה בצעירה במשך כשנה. בית המשפט אף תיאר אותו כ"נחש קוברה הממתין לטרפו". הוא רכש אופנוע, רשם את הבעלות על שם אחר כדי להסוות את זהותו והתקשר מדי פעם לעמותה, כדי לברר אם המתלוננת נמצאת במשמרת. ביום האירוע התקשר שוב לעמותה, ומשענתה הצעירה שבה ביקש לפגוע לטלפון, ניתק את השיחה והחליט לבצע את זממו.

הוא ארב לה ועקב אחריה, כשהוא רוכב על האופנוע לאורך מסלול הליכתה. כשהגיעה סמוך לביתה, קפץ אנורי מהאופנוע והחל לתקוף את צעירה בבעיטות ובאגרופים בבטנה ובגבה, חתך את פניה, לשונה, ושפתיה באמצעות סכין שהייתה ברשותו, ודקר אותה שתי דקירות עמוקות בדופן הבטן ובגב, במטרה לגרום למותה.

אנורי לא חדל ממעשיו, אלא רק לאחר שהגיע למקום אדם שטייל ברחוב. הוא איים עליו באמצעות הסכין, נטל את תיקה של המתלוננת ונסע מהמקום. חייה של המתלוננת ניצלו והפגיעות בגופה טופלו, אך הנזק שנגרם לנפשה לא חלף.