אוהד בית"ר ירושלים נאשם בגזענות

שוב תקרית גזענית בתום משחק של מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים: הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד אוהד הקבוצה בן 17, בחשד כי קרא קריאות גזעניות נגד ערבים ונגד שחקן הקבוצה המוסלמי, שכבש אתמול שער בכורה

אוהדי בית"ר ע-ם ממשיכים לתפוס כותרות. אר (רויטרס)

הסערה שהחלה בבית"ר ירושלים בעקבות צירוף שני השחקנים המוסלמים לקבוצה לא פוסקת: היום הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד אוהד הקבוצה בן 17 בגין קריאות גזעניות בתום התיקו אתמול. במשחק נגד מכבי נתניה, שהסתיים בשוויון 1-1, הבקיע לראשונה שער השחקן הצ'צ'ני זאור סדאייב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, עם סיום המשחק החל הנאשם לצעוק ולהתבטא "באופן גזעני כלפי ערבים וכלפי שחקן הקבוצה שדתו מוסלמית". הנאשם קרא "סדאייב מת", "מוחמד מת" ו"הוא רק ערבי ולא נביא".

הפרקליטות הגישה בקשה לשחרורו ממעצר בתנאים מגבילים ואף ביקשה להרחיק אותו מכל משחק כדורגל למשך שתי עונות. כמו כן הוא יתבקש להתייצב בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריו בכל מחצית משחק שבו משחקת בית"ר ירושלים בשנתיים הקרובות.

אתמול: פורסמו עדויות מציתי המועדון

אתמול פורסמו עדויותיהם של אביתר יוסף ומתן נבון - שני הצעירים החשודים בשריפת משרדי המועדון בעקבות ההכרזה על החתמת שני השחקנים המוסלמים. המניע הגזעני למעשה שזור לאורך כל החקירות ונחשף גם בעדויותיהם. השניים נעצרו תחילה, הכחישו את החשדות, אך אז הודו ושחזרו את המעשה. בשבוע שעבר הוגש נגדם כתב אישום חמור.

"היינו תחת השפעת אלכוהול, עלה רעיון להצית את בית וגן. עלינו לרכב, החלפנו בגדים, השארנו טלפונים בבית, ומילאנו דלק בתחנה ונסענו לכיוון בית וגן. החנינו את האוטו במרחק הליכה של כמה דקות. אני באתי עם כובע צמר, כובע גנבים, רעול פנים, כל אחד בקבוק ביד, ניפצתי את אחת השמשות, שפכתי את הבנזין, הדלקתי נייר וזרקתי אותו לבפנים", סיפר אביתר יוסף בחקירתו.

"למה עשית את זה?", שאל אותו החוקר. "מתסכול על המועדון", הוא השיב אך ציין כי "לשמוע שהצתנו את כל ההיסטוריה של בית"ר זה יותר מקשה". "למה מפריע לכם שיהיו שחקנים מוסלמים בקבוצה?", תהה החוקר. "אני רוצה קבוצה של לב אחד ועם יהודי, אין לי שנאה ספציפית לזרים. אני אוהב ששחקנים בקבוצה יאהבו את המנורה ולא בשביל כסף", הוא הדגיש. "מה מפריע לך בשחקנים האלה?", שאל את מתן נבון החוקר. "שהביאו אותם רק כדי להוכיח שאפשר לפגוע באוהדים של בית"ר, שאפשר לשנות את פניה של בית"ר", הוא השיב. "תמיד אמרו שלא יהיו מוסלמים בבית"ר והביאו אותם".