מות עד המדינה: המשפט לא יידחה

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן, דחה הבוקר את בקשת הפרקליטות והסנגורים לעצור את המשפט בפרשת הולילנד בשל מותו של העד המרכזי. הוא קבע כי הדיונים יימשכו כסדרם בקצב של ארבע פעמים בשבוע

עד המדינה ש"ד (חדשות 2)

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן דחה הבוקר את בקשת הפרקליטת והסנגורים לעצור את משפט הולילנד למשך חודש לפחות, בעקבות מותו של עד המדינה ש.ד. - על מנת להיערך כראוי. על פי ההחלטה, הדיונים יימשכו כסדרם בקצב של ארבעה דיונים בשבוע. הידיעה על כוונת הפרקליטות לבקש דחייה פורסמה אתמול לראשונה כאן על ידי כתבנו גיא פלג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלומית הראל שוורץ, עורכת דינו של ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי אמרה הבוקר לחדשות 2 באינטרנט בעקבות ההחלטה: "אנחנו מכבדים את החלטת בית המשפט וניישר קו איתה. סברנו כי צריך פסק זמן - הפרקליטות כדי להכין את העדים הנוספים והסנגורים על מנת להכין את החקירה הנגדית".

הסנגורית הוסיפה כי "בנק העדים שעליו מדבר בית המשפט כולל 377 עדים של התביעה וכ-40 מטעם ההגנה, אין לנו שום מושג מי יבוא להעיד מחר וודאי שאנחו לא יכולים להיות ערוכים בכל רגע נתון לחקירה של כל אחד ואחד". במקביל, נמשך הדיון במשפט שנפתח היום בעדותו מטעם התביעה של רואה החשבון ארנון רצ'קובסקי.

הבת ספדה: סליחה שנתנו לך להיות עד מדינה

מותו של ש"ד, עד המדינה במשפט הולילנד, עורר תהיות בקרב גורמים פוליטיים ומשפטיים בנוגע להמשך ההליך המשפטי. לטענת הפרקליטות, על פי התכנון היה עד המדינה אמור להמשיך ולהעיד במשך חודשיים נוספים לפחות וכעת, לאחר שמת באופן פתאומי, הם נאלצים להקדים את שמיעת יתר העדים.

בבית העלמין בהרצליה הובא אמש למנוחות ש"ד. "כולם שכחו ממך וברחו ממך, כי לא יכולת לתת יותר, כי אי אפשר היה לסחוט אותך יותר", ספדה לו בתו. "אני מצטערת שהסכמתי שתהיה עד במשפט. סליחה שנתנו לך להיות עד מדינה".

"לימדת אותי אהבת אדם", הוסיפה הבת. "האמנת לאנשים ורצית לעזור להם, וכמה עזרת. המוטו שלך היה רק לתת ולתת. אבל בדבר אחד טעית. אנשים הם לא באמת טובים כמו שהאמנת. אנשים הם רעים ואכזרים. אין אהבת אדם. ארצנו הפכה להיות ארץ אוכלת יושביה, אדם לאדם זאב, וכולם היו עסוקים בלהרוס את שמך הטוב. שתו את דמך והרסו את חייך".

הבת פנתה לשופט דוד רוזן שמנהל את משפט הולילנד ודרשה ממנו להמשיך ולנהל את המשפט עד הרשעה. "אל תיתן להם לסמא את עיניך ולשבש את דעתך", אמרה.