הפרקליטות תבקש לעצור את משפט הולילנד

בעקבות מותו של עד המדינה, מתכוונים לפנות מחר בפרקליטות לשופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ולבקש לעצור את הדיון בפרשת השחיתות לפחות עד אחרי הפסח. הסיבה: לפי התכנון, היה אמור עד המדינה להמשיך ולהעיד לפחות למשך חודשיים נוספים וכעת ייאלצו להקדים את שמיעתם של יתר העדים

המשפט יופסק לחודש. עד המדינה ש"ד (חדשות 2)

מותו של ש"ד, עד המדינה במשפט הולילנד, עורר תהיות בקרב גורמים פוליטיים ומשפטיים בנוגע להמשך ההליך המשפטי. כעת מתברר כי הפרקליטות תבקש לעצור את המשפט למשך חודש לפחות, על מנת שתוכל להיערך כראוי, כך נודע לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרקליטות מתכוונת לפנות מחר לשופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן בבקשה לעצור את המשפט לפחות עד אחרי חג הפסח. לטענת הפרקליטות, על פי התכנון היה עד המדינה אמור להמשיך ולהעיד במשך חודשיים נוספים לפחות וכעת, לאחר שמת באופן פתאומי, הם נאלצים להקדים את שמיעת יתר העדים.

מהפרקליטות נמסר בתגובה כי כבר בהודעתם ביום שישי הבהירו שלמרות הפסקת העדות בנסיבות טרגיות, הרי שבכוונת הפרקליטות להמשיך ולנהל את המשפט.

עד המדינה הובא למנוחות

בבית העלמין בהרצליה הובא מוקדם יותר היום למנוחות ש"ד. "כולם שכחו ממך וברחו ממך, כי לא יכולת לתת יותר, כי אי אפשר היה לסחוט אותך יותר", ספדה לו בתו. "אני מצטערת שהסכמתי שתהיה עד במשפט. סליחה שנתנו לך להיות עד מדינה".

"לימדת אותי אהבת אדם", הוסיפה הבת. "האמנת לאנשים ורצית לעזור להם, וכמה עזרת. המוטו שלך היה רק לתת ולתת. אבל בדבר אחד טעית. אנשים הם לא באמת טובים כמו שהאמנת. אנשים הם רעים ואכזרים. אין אהבת אדם. ארצנו הפכה להיות ארץ אוכלת יושביה, אדם לאדם זאב, וכולם היו עסוקים בלהרוס את שמך הטוב. שתו את דמך והרסו את חייך".

הבת פנתה לשופט דוד רוזן שמנהל את משפט הולילנד ודרשה ממנו להמשיך ולנהל את המשפט עד הרשעה. "אל תיתן להם לסמא את עיניך ולשבש את דעתך", אמרה.