בית המשפט קבע: בת 6 חסרת דת תוכר כיהודיה

שופטת בין הדין לענייני משפחה בחיפה פסקה היום כי הילדה, שנמסרה לאימוץ בשנת 2007 למשפחה דתית-חרדית אדוקה - תמיר את דתה ליהדות, לאחר שגדלה בשנים האחרונות כחסרת דת. "נוצר קשר אוהב וחזק בינה לבין משפחת האומנה", נכתב בהחלטה

בת 6 חסרת דת תוכר כיהודיה. אילוסטרציה (AP)

בית המשפט לענייני משפחה בחיפה אישר היום להמיר את דתה של ילדה בת שש, שחיה כחסרת דת - ליהודית. את החלטתה נימקה השופטת אספרנצה אלון בטענה שהילדה חיה בחמש השנים האחרונות במשפחה יהודית חרדית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילתה של הפרשה בשנת 2007, אז הורו שירותי הרווחה להעביר את התינוקת, שנמסרה לאימוץ על ידי הוריה הביולוגיים, לבית משפחת אומנה יהודית-חרדית. בחלוף הזמן, לא נקבע שיוכה הדתי של הפעוטה והיא הוגדרה כחסרת דת.

הוריה המאמצים, המקיימים אורח חיים דתי-חרדי אדוק, פנו בבקשה לבית המשפט לאפשר ולהמיר את דתה ליהדות. "נוצר קשר אוהב וחזק בינה לבין משפחת האומנה", כתבה השופטת בהחלטתה. "לפיכך, מן הדין ומן הצדק ולטובתה - יש להיענות לבקשה ולהמיר את דתה", הוסיפה.

"על מנת שלא לחשוף הקטינה לקשיים נוספים ולעקרה מהמשפחה המיועדת לאמצה, המהווים עבורה עוגן בטוח. החלטה זו מהווה הרע במיעוטו, וזאת בשל העדר כל חלופה אחרת לעת הזו", אמרה השופטת אלון.