הפרקליטות: "מות העד לא יביא להפסקת המשפט"

פרקליטות המדינה מבהירה היום כי למרות מותו של ש"ד, עד המדינה המרכזי בפרשת הולילנד, בכוונתה להמשיך בהעמדת ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לדין. "בכוונת הפרקליטות להמשיך במשפט כסדרו, משמעויות מותו של העד ייבחנו בהמשך", נמסר

הפרקליטות: נמשיך במשפט (חדשות 2)

שעות ספורות לאחר ההודעה על מותו של ש"ד, העד המרכזי במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, הודיעה פרקליטות המדינה כי בכוונתה להמשיך לנהל את המשפט כסדרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הפרקליטות מביעה צער רב על מותו של ש"ד, עד המדינה בתיק הולילנד, ומשתתפת בצערה הכבד של משפחתו", נכתב בהודעת הפרקליטות. "בכוונתנו להמשיך לנהל את המשפט, גם במקום שבו לא ניתן יהיה להשלים את שמיעת חקירתו הנגדית של העד".

לטענת הפרקליטות, "משמעות מותו של ש"ד וההשלכות על התיק, ככל שיהיו כאלה, ייבחנו על ידי פרקליט המדינה וצוות התביעה בהמשך". בפרקליטות הסבירו את ההחלטה בכך ש"בהתאם לקצב ניהול התיק, אותו קבע בית המשפט המחוזי בת"א, נשמעו כבר כ-75 ימי חקירה של העד".

ההודעה על מותו של ש"ד, שנפטר הלילה בגיל 75 לאחר שסבל מבעיות בריאותיות רבות, הכתה את המערכת המשפטית והפוליטית בתדהמה. במשך חודשים ארוכים העיד בבית המשפט נגד ראש הממשלה לאחר שתיק הולילנד כולו נבנה סביב עדותו.

ש"ד, ששמו המלא של עדיין אסור לפרסום, המשיך בימים האחרונים להעיד בבית המשפט, זאת למקות מצבו הבריאותי הרעוע שגרם לו בין היתר להעדר מדיונים, שאחדים מהם אף הופסקו לאחר שנזקק לטיפול רפואי.

אתמול קיים העד חלק פעיל במספר דיונים במסגרת חקירה נגדית של פרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר. הדיון שהקיים היה סוער במיוחד - דבר שספק אם היטיב עם בריאותו הרופפת. במהלך הדיון המתוח כינה עד המדינה את סנגוריו של אולמרט שקרנים ואף התפרץ לעברם.