פוענח רצח איתי גורן ז"ל בבית שאן

כתבי אישום הוגשו נגד שלושה חשודים במעורבות ברצח איתי גורן ז"ל בשנה שעבר בבית קפה בבית שאן. מכתב האישום עולה כי גורן רדף אחרי אחד המתנקשים שנתקל במעצור. מפקד המחוז עדכן את אביו של איתי, בכיר במד"א באזור הצפון, בהתפתחות

הרצח פוענח, גורן ז"ל (חדשות 2)

סוף לפרשה שהסעירה את אזור הצפון? בתום חקירה סמויה שניהלה היחידה המרכזית של מחוז צפון במשטרה, הוגשו הבוקר כתבי אישום נגד שלושה חשודים ברצח איתי גורן לפני כשנה בבית שאן. גורן, בנו של מנהל מרחב גלבוע במד"א, נורה למוות על ידי רעולי פנים בצהרי היום בשעה שישב בבית קפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום עולה כי ביום הרצח הגיע אחד החשודים למקום בו שהה גורן וניסה לירות בו. האקדח לא פעל בשל מעצור והחשוד ברח מהזירה. איתי רדף אחריו ונאבק בו, אך אז הצליח החשוד לירות בו מספר כדורים שגרמו לפציעתו האנושה ומאוחר יותר למותו.

המשטרה החלה בחקירת הרצח תוך שימוש באמצעים רבים במטרה לאסף ראיות ולהגיע אל החשודים שברחו מזירת האירוע באמצעות רכב מילוט. בחודשיים האחרונים ציינו במשטרה, לאחר שלב חקירה מודיעית סמויה החל שלב החקירה הגלויה אשר הסתיים במעצרם של שלושה חשודים ברצח ובקשירת קשר לביצוע פשע.

תחילה נעצר אבי בוסקילה, תושב תל אביב בן 34, החשוד כי נהג ברכב הנמלט ואף הסיע את היורה לשם ביצוע הרצח. בהמשך נעצר גם שמעון אלקבץ, בן 33 ממגדל העמק בגלל תקרית אחרת של שוד וגרימת חבלה לשוטר. על פי ממצאי החקירה אלקבץ הוא החשוד בכך שירה למוות בגורן. תושב נוסף של מגדל העמק, נתנאל ביטון, נעצר אף הוא מאוחר יותר בחשד למעורבות במקרה.

יוסי גורן, אביו של איתי ז"ל, קיבל את ההודעה על מות בנו בביפר המשמש אותו בימים כתיקונם לעבודתו. "לפחות פעמיים בשבוע אני מקבל עדכונים ודיווחים על ירי באזור", סיפר ימים לאחר הרצח בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, "הוצאנו כרגיל כוחות למקום, אבל אז, אחרי מספר שניות - קרוב משפחתי התקשר אליי מהטלפון של איתי ז"ל".

אתמול שוחח איתו מפקד המחוז ועדכן אותו בהחלטה על הגשת כתבי האישום כנגד החשודים ברצח. "הרצח של איתי, אשר בוצע לאור יום לעיני עוברים ושבית ללא חשש ומורא הוא מבחינת זילות בחיי אדם", אמר ניצב עטיה לאב השכול.

עו"ד יהלי שפרלניג ועו"ד דורון נוי המייצגים את הנאשמים הבהירו כי הם מכחישים את המיוחס להם. לטענת הפרקליטים, במהלך המשפט הם יצליחו להוכיח שחלק גדול מעובדות כתב האישום אינן מדויקות "וזאת בלשון המעטה".