הפרקליטות נגד עדות המומחה מטעם זדורוב: "אין בה נתונים חדשים"

לפני כמה חודשים קבע איש FBI שנשכר על ידי רוצחה של תאיר ראדה ז"ל כי את העקבות שנמצאו על מכנסיה ושימשו ראייה מרכזית בהרשעה לא השאיר זדורוב. בתביעה מתנגדים לדיון בחוות הדעת וטענו כי אין בה כדי לשנות את החלטת השופטים

רומן זדורוב בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

שלושה חודשים אחרי פרסום הממצאים הדרמטיים שעלו מבדיקת מומחה ה-FBI, שקבע כי העקבות שנמצאו על מכנסיה של הילדה תאיר ראדה ז"ל אינן של רומן זדורוב, שהורשע ברצח, הביעה היום פרקליטות המדינה התנגדות לבקשת הסנגורים לבחון מחדש את הראיות. בתגובה שהעבירו התובעים בתיק לבית המשפט העליון נטען כי חוות הדעת, שהגיש צוות ההגנה, מתבססת ברובה על "ראיות שהיו בהישג יד כבר בעת הדיון בערכאה הראשונה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפרקליטות טענו באשר לאותן הראיות כי "אין באף אחת מהן כדי להביא לשינוי התוצאה שאליה הגיע בית המשפט המחוזי, שהחליט פה אחד על הרשעתו של רומן זדורוב ברצח תאיר ראדה על סמך מארג ראייתי איכותי, צפוף וממשי, שכלל חיזוקים רבים להודאתו במשטרה". 

בסיכום ההתנגדות, אמרו בפרקליטות כי "בחוות הדעת החדשה אין נתונים חדשים, היא אינה משקפת בדיקה מסוג חדש, והיא נשענת - למעשה על - התרשמותו של מומחה חדש בלבד. המדינה הדגישה בתגובתה כי שלושת שופטי בית המשפט המחוזי ראו במו עיניהם את עקבות הנעליים שעליהן העיד מומחה התביעה. לפיכך, לא קיים פוטנציאל ממשי לשינוי הכרעת הדין המרשיעה - גם אם יישמעו את עדות המומחה החדש".

"רומן ידע בוודאות שהתוצאות יהיו לטובתו"

אחרי פרסום חוות הדעת מטעם ההגנה, אמרה לחדשות 2 באינטרנט אולגה זדורוב, רעייתו של רומן, כי "דווקא מכיוון שידעתי שאלו יהיו התוצאות שכרנו את שירותיו של מומחה בינלאומי גדול ובעל שם יוקרתי. כמוני, גם רומן ידע בוודאות שהתוצאות יהיו בעדנו".

בני משפחתה של תאיר ראדה ז"ל (חדשות 2)

זדורוב סיפרה כי הממצאים חיזקו את רוחו של בעלה. "הוא אופטימי ומעודד מאוד", היא תיארה. "עוד מההתחלה הייתה לנו תקווה ועדיין יש לנו. חוות הדעת של המומחה הזה הוסיפה אפילו עוד תקווה לזו שליוותה אותנו בשש השנים האחרונות".

בסיכום דבריה, הביעה זדורוב ביטחון בצדקת דרכו של בעלה ואמרה: "רומן חף מפשע. אני מקווה שיש במשפט הישראלי עוד קצת צדק, כדי שהוא יוכל לחזור ולהיות אדם חופשי".