13 שנים אחרי מותה: תם הסכסוך על ירושת עפרה חזה ז"ל

במועד סמלי, אישר בית המשפט הסכם פשרה בין אחיה של הזמרת המנוחה לבין בנו של בעלה, דורון אשכנזי ז"ל. בני משפחת חזה ייזכו בכל כספי התמלוגים משיריה, ברכושה האישי ובכסף שהותירה אחריה, ויתחלקו עם הצד השני בשווי המקרקעין של ביתם המשותף

בני משפחתה של עפרה חזה ז"ל ומעריציה יתייחדו מחר עם זכרה סביב קברה בבית העלמין ירקון, 13 שנים אחרי התדהמה שגרר מותה מסיבוכי מחלת האיידס. בבית המשפט המחוזי בתל אביב אושר הבוקר כפסק דין הסכם שהתגבש בין אחיה של חזה לבין בנה של מי שהיה בעלה - דורון אשכנזי - שהביא לסיום הסכסוך בין הצדדים על ירושתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר זמן קצר אחרי מותה של חזה התגלע הוויכוח, בעקבות היעלמות צוואה שעליה ככל הנראה חתמה. אחרי שהניסיונות לאתר את המסמך עלו בתוהו, הועברה המחלוקת בין הצדדים לבית המשפט.

לפי ההסכם שהושג, ייזכו מעתה אחיה של חזה ב-100% מכספי התמלוגים על שיריה בארץ ובחו"ל. נוסף על כך, הוחלט כי הם יחזיקו ברכושה האישי של הזמרת - שבו, בין היתר, גם בגדים ותכשיטים - וכן בכסף שהותירה אחריה.

שי אשכנזי, בנו של בעלה של חזה, ייזכה ברכוש של אביו - ואילו שני הצדדים יתחלקו בנכסיהם המשותפים: הבית שבו התגוררו השניים ביהוד ומקרקעין אחרים שהיו ברשותם.