מאסר בפועל לשוטר שתקף מינית מתלוננת

בית המשפט בחיפה גזר 14 חודשי מאסר בפועל ופיצוי בסך 5,000 שקל לאברהם כליפה, שוטר שתקף מינית מתלוננת שהגיעה לתחנת המשטרה על מנת להעיד נגד בן זוגה. "חומרת המעשים נובעת מכך שניצל את תפקידו", נקבע בגזר הדין

"ניצל את מעמדו ותפקידו", אילוסטרציה (שי פוקס, חדשות 2)

בית משפט השלום בחיפה גזר עונש מאסר בפועל של 14 חודשים ופיצוי כספי בסך 5,000 שקלים לאברהם כליפה, חוקר במשטרת נצרת עילית שהורשע בעבירות של שימוש לרעה בכוח המשרה, הפרת אמונים, מעשה מגונה והדחה בחקירה במתלוננת בת 30 אותה תקף מינית תוך ניצול תפקידו במשטרה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש לפני כשלוש שנים, אז הגיעה מתלוננת לתחנת המשטרה בעירה על מנת למסור הודעה במסגרת חקירה שהתנהלה נגד בן זוגה. כליפה, שחקר את המתלוננת, הציע בתאונת שווא כי השניים יגיעו לדירתה. תחילה הציע לה החוקר הצעות בעלות אופן מיני, לאחר מכן הצמיד אותה אליו, ניסה לנשק אותה ולחבקה, ולבסוף ביצע בה מעשים מגונים.

בסיומה של התקיפה הנחה כליפה את המתלוננת שלא לספר על שאירע. הוא אף הורה לה להעיד כי השניים התעכבו בגלל תקלה ברכב המשטרתי, אם תישאל על כך.

"חומרת מעשיו של הנאשם אינה נובעת רק מעצם ביצוען של עבירות המין, אלא בעיקר מתפקידו של הנאשם - כחוקר משטרה, אשר ביצע את העבירות בהן הורשע במסגרת תפקידו ואף ניצל את תפקידו לשם כך", כתב השופט ליפשיץ' בגזר הדין.

השופט ציין בדבריו את מצוקתו של הנאשם מאז אירע המקרה - התמוטטות התא המשפחתי, פיטוריו מהמשטרה ומצוקתו הנפשית והכלכלית, אך הבהיר כי לנאשם אין סיבה להלין אלא על עצמו שכן מעשיו הם שהובילו לצעדים שגרמו לדבר.