כתב אישום נגד אוהדי בית"ר: "שברו חלונות ושרפו את המשרדים"

פרטים חדשים מהצתת משרדי בית"ר ירושלים בבית וגן נחשפים בכתב אישום שהוגש הבוקר נגד שני אוהדי הקבוצה. על פי כתב האישום השניים הסתירו את זהותם באמצעות כובע גרב, מילאו בקבוקים בבנזין, ניפצו את חלונות המשרדים באמצעות אבנים וגרמו להצתה שגרמה לנזק אדיר

הצתת משרדי המועדון (אסף אברס)

פרשת האלימות בקרב אוהדיה הקיצוניים של בית"ר ירושלים מגיעה לבית המשפט: פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אביתר יוסף, בן 21 ממושב רווחה ונגד מתן נבון, בן 23 מקריית גת בגין הצתת משרדי קבוצת בית"ר ירושלים שבמתחם האימונים של הקבוצה בבית וגן. כתב האישום מתאר בפירוט את הדרך שעשו השניים בדרך למשרדי הקבוצה ועל כוונת הזדון שבפעולתם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, השניים המזוהים עם ארגון האוהדים הקיצוני "לה פמיליה", החליטו להביע את מחאתם על "התנהגות הקבוצה" והבאת השחקנים המוסלמים מצ'צ'ניה לקבוצה בדרך של הצתת משרדי הקבוצה.

השניים, כך נחשף בכתב האישום, נסעו לביתם ונטלו כפפות, חם-צוואר וכובע גרב על מנת להסתיר את פניהם. הם השאירו את מכשירי הטלפון הניידים שברשותם בכדי למנוע את גילוי המעשה ונסיעתם לירושלים לאחר מכן על ידי המשטרה.

אחד האוהדים מובא למעצר, ארכיון (חדשות 2)
לאחר מכן נסעו אל תחנת דלק סמוכה ומילאו שני בקבוקים שהביאו מבעוד מועד בבנזין. הם רכשו מצתים ויצאו בדרכם לעבר משרדי המועדון. בדרכם למגרש האימונים נטלו מכתבים מתיבת דואר של בניין מגורים סמוך על מנת להשתמש בהם כחומר בערה.

הנאשמים חדרו לשטח המגרש וניפצו באמצעות אבן את חלונות משרדי המועדון. הם נטלו את בקבוקי הבנזין שהביאו עמם ושפכו את תכולתם לתוך המבנה. על פי כתב האישום מיד לאחר שהתפשטה האש במקום נמלטו השניים לעבר מכוניתם ועזבו את המקום.

ראשי המועדון זעמו, ראש הממשלה גינה

הנזק שנגרם למקום מוערך בעשרות אלפי שקלים, אך עיקר הצער שהביעו ראשי הקבוצה הוא על החומר ההיסטורי שאבד ולא ישוב עוד מהמשרדים. בין היתר עלו באש גביעים, מדליות ומסמכים מראשית ימיה של קבוצת הכדורגל. "איבדנו חלק מההיסטוריה שלנו", אמרו בצער זמן קצר לאחר מכן אנשי המועדון.

ההצתה גררה אחריה פעולה מהירה של המשטרה שהחליטה לשים סוף לפעילות ארגון "לה פמיליה". תופעת הגזענות בקרב אוהדי המועדון זכתה לביקורת ציבורית נוקבת כשגם ראש הממשלה בנימין נתניהו, הידוע בתור אוהד הקבוצה, טען כי יש לפעול נגד האוהדים האלימים. "ההתנהגות הזאת מבישה ואסור לנו להשלים איתה", אמר אז נתניהו.