נמחק אחד האישומים נגד הרב מוטי אלון

כתב האישום נגד הרב אלון - אחת הדמויות הבולטות בציונות הדתית המואשם בעבירות של מעשים מגונים - יצומצם: פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום כי אחד משני האישומים נגד הרב נמחק, בעקבות סירובו של אחד המתלוננים להעיד

בוטל אחד האישומים נגדו. מוטי אלון (חדשות 2)

לפני כשלוש שנים סערה הציונות הדתית בעקבות חשיפה של שורת מעשים מגונים שביצע לכאורה הרב מוטי אלון בשניים מתלמידיו. היום הודיעה פרקליטות מחוז ירושלים כי אחד משני האישומים נגד הרב נמחק, בעקבות סירובו של אחד המתלוננים להעיד נגדו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאחר תקופה ממושכת של ניסיונות להביא לעדות בבית המשפט את המתלונן שאליו התייחס האישום השני, התברר לפרקליטות כי המתלונן נחוש בדעתו שלא להעיד", נמסר בהודעה שפורסמה. "בנסיבות העניין הוחלט שלא לכפות עליו התייצבות, וכתוצאה מכך נאלצה הפרקליטות להודיע על חזרתה מן האישום השני".

למרות זאת, נגד אלון יוגש כתב אישום בעבירות של מעשה מגונה בכוח ומעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי חינוך. בכתב האישום מתואר כי אלון הניח על צעיר כבן 23 את ידיו, הושיב אותו על ברכיו ונשק לו, לאחר שזה פנה אליו.

הרב דחה הצעה לעסקת טיעון

במהלך המשא ומתן להסדר הטיעון, הוצע לאלון להוריד מכתב האישום מתלונן אחד מתוך השניים בתיק. עוד לפי ההצעה, היו אמורות העבירות כלפי המתלונן הנותר להיות ברף התחתון של המעשים המגונים - לא כולל נגיעה באיברים אינטימיים. אם הרב היה חותם על העסקה, הוא לא היה מבלה אפילו יום אחד בכלא.

הפרשה נחשפה לפני כשלוש שנים בעקבות שבירת השתיקה של אנשי פורום תקנה. הרב, שנחשב לאחת הדמויות הבולטות בציונות הדתית, העביר שיעורים למאות תלמידים, ואף הנחה בעבר את תכנית הדת "פרשת השבוע".