צפו: קיבל דוח והצית תחנת משטרה

דוח על הקמת רעש שניתן לצעיר שישב בקיוסק - רק מפני שדיבר בקול רם - הביא שעה מאוחר יותר לניסיון הצתה של תחנת משטרת זבולון בידי אותו צעיר. האיש אמנם הודה במעשה, אבל טוען שעצם נתינת הדוח מגוחכת

אחת הסיבות שבגללן טקלה מלקו, צעיר בן 23 מחיפה, הסתבך - היא קולו הרועם. לפני שבועיים הוא תועד בשעת הלילה מאוחרת נכנס לתחנת דלק בקריות ובידו בקבוק ריק. הוא ביקש למלא קצת יותר מליטר בנזין, שילם שמונה שקלים ואחרי חצי שעה - ע"פ כתב האישום - התמקם סמוך לתחנת משטרת זבולון. הוא בדק את השטח, הצית בקבוק תבערה והשליך לעבר התחנה. למזלם של השוטרים, הבקבוק התנפץ על הגדר. נזק קל נגרם לדגל ולרחבת המסדרים, אבל איש לא נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נכון שלא צריך לעשות את זה", אמר היום בביהמ"ש המחוזי בחיפה פרקליטו של מלקו, עו"ד רועי קרן. "אבל המשטרה יצרה פה פרובוקציה מיותרת". המעשה חמור, אבל מתברר שהסיפור החל שעה קודם. מלקו וכמה מחבריו ישבו בפיצוציה, שתו ושוחחו בקול רם. שוטרים שהגיעו למקום לא מצאו עבירה פלילית כלשהי, אז שלפו נשק אחר - דוח על הקמת רעש בשיתוף המשרד לאיכות הסביבה. הסיבה: "גרימת רעש על ידי שיר או צעקה". הקנס: 350 שקלים.

"אדם יוצא, מבלה עם חברים. הם צוחקים, שרים. לתת על זה דוח? זה קצת מוגזם", אמר עורך דינו. החוק למניעת מפגעים נועד למנוע רעשים יוצאי דופן של מכונות, שיפוצים או אזעקות - במיוחד בצהריים או בלילה. אבל נדמה שבמשטרה הרחיבו את החוק והם רושמים דוחות על הקמת רעש גם אם מדובר באדם שצעק ברחוב. והכל, אגב, נקבע על פי רגישות עור התוף של השוטר בשטח.

"בדרך כלל התלונות שמגיעות למשטרה זה על כל מיני מסיבות או רעשים מהסוג הזה", אומר חיליק רוזנבלום, מהמועצה למניעת רעש וזיהום. "בדרך כלל אנשים שידברו בקול רם ברחוב לא יקבלו דוח. מישהו פה מעוות את הנושא".

גורמים משפטיים העריכו שהדוח הספציפי כלל אינו חוקי, אבל כעת זה מאוחר - טקלה ניסה לנקום בשוטרים ולהבעיר את התחנה. בפרקליטות מחוז חיפה ביקשו היום להשאירו כלוא עד תום ההליכים. בבית המעצר, אגב, טקלה מחויב לשמור על השקט.