צפו: עימות אלים במשפט תוקפי נתן-זאדה

המשפט נגד תוקפיו של החייל היהודי שרצח ארבעה בני אדם בשפרעם והוכה למוות נמשך כבר כמה שנים והיום, במהלך דיון בשלב הסיכומים, פרצה מהומה בשל ויכוח בין הנוכחים. העימות גלש אל מחוץ לכותלי האולם, שם הצטרפו אליו עשרות מפגינים

מהומה בבית המשפט המחוזי בחיפה: במהלך דיון במשפט של תוקפי נתן עדן נתן-זאדה, שגרמו למותו, התפתח עימות אלים בין שני צעירים שנכחו במקום לבין מאבטחי משמר בית המשפט וכוחות המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיון שהתקיים במסגרת שלב הסיכומים במשפט, עורר סערת רגשות בקרב הנוכחים. במהלכו, שני צעירים שישבו באולם הדיונים יצאו ממנו והחלו להתעמת עם המאבטחים, במהומה אלימה שנמשכה גם מחוץ לכתלי בית המשפט.

עשרות סטודנטים ופעילים של הוועדה העממית, שהפגינו מחוץ לבית המשפט למען הנאשמים, הצטרפו גם הם למהומה. העימותים נמשכו דקות ארוכות עד שכוחות יס"מ שהוזעקו למקום השתלטו על העימות האלים. מספר צעירים אשר לקחו חלק בהתפרעות נעצרו והובאו באופן מיידי בפני שופט.

אמו של אחד הנאשמים סיפרה לחדשות 2 באינטרנט על התחושות הקשות שהובילו, לטענתה, למהומה. "המשפט נמשך ונמרח כבר שמונה שנים בלי לדעת מה יהיה בסוף", אמרה. "אני רוצה לשאול את מערכת הביטחון ואת ממשלת ישראל למה הם לא עושים מה שעשו עם הבחור שהרג את מחבל הטרקטור בירושלים? הוא קיבל צל"ש".

"לעומת זאת מי שהרג מחבל שהגיע לרצוח ערבים - שמונה שנים ממררים לו את החיים", הוסיפה בכאב. "אני פונה ומבקשת שיפסיקו את המשפט ואת הסבל שלנו. זאת רדיפה פוליטית. לא אנחנו הגענו למקום מגוריו של נתן-זאדה כדי לרצוח, אלא הוא הגיע אלינו", אמרה.

הסרטון מבית המשפט באדיבות אתר alarab.net