אשת היועץ המשפטי לממשלה נאשמת בעסקת עובד זר

כתב אישום נגד רעייתו של עו"ד יהודה וינשטיין מפרט את העסקת עובד הזר בביתה בניגוד לחוק. "העובד לא היה אזרח ישראל או תושב בה ולא היה רשאי לעבוד אצל הנאשמת", צוין בכתב האישום

רעיית היועמ"ש נאשמת בהעסקת עובד זר (חדשות 2)

הבעל הוא מבכירי מערכת המשפט, רעייתו היא מהיום בחזקת נאשמת: לשכת התביעות של רשות האוכלוסין וההגירה הגישה היום לבית הדין האזורי לעבודה כתב אישום נגד רעייתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביבה וינשטיין, בגין העסקת עובד שלא כדין ועבירה על חוק עובדים זרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במועדים הרלוונטיים לכתב האישום, הייתה וינשטיין המחזיקה והמשתמשת בבית בהרצליה", נכתב בכתב האישום. "בתקופה שבין ינואר 2009 לספטמבר באותה השנה, העסיקה וינשטיין עובד בעל דרכון הודי בנכס בעבודות בית שונות. העובד לא היה אזרח ישראל או תושב בה, ולא היה רשאי לעבוד אצל הנאשמת".

על פי כתב האישום, וינשטיין העבידה בביתה עובד זר שאינו רשאי לעבוד בישראל בעבודות משק בית מבלי שניתן לה היתר העסקה. רשימת העדים הקצרה נגדה כוללת ארבעה מעובדי רשות ההגירה והאוכלוסין.

העמדתה לדין של וינשטיין התאפשרה לאחר שלפני שבועות אחדים אישרה פרקליטות המדינה את הגשת כתב האישום. היועץ המשפטי לממשלה עצמו לא נחקר באזהרה, לא היה חשוד בתיק ולא הועמד לדין.