"מדינת ישראל נגד אביגדור ליברמן"

בית המשפט המחוזי בבירה יקיים בצהריים את הדיון הראשון בפרשת השגריר בבלרוס, שבה מיוחסות לשר החוץ לשעבר עבירות מרמה והפרת אמונים. עורכי דינו צפויים לכפור בהאשמות ולבקש לזרז את ההליך כדי לסיימו בהקדם האפשרי

היום: משפטו של ליברמן ייפתח בירושלים (חדשות 2)

משפטו של שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, ייפתח בצהריים בבית משפט השלום בירושלים. יושב-ראש ישראל ביתנו נאשם במרמה והפרת אמונים על חלקו בפרשת השגריר בבלרוס, שבה - לפי הפרקליטות - פעל למנות את זאב בן-אריה לנציג ישראל בלטביה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעת שהוצב במינסק חשף בן-אריה באוזני ליברמן את תוכן הפנייה שקיבל ממשרד המשפטים על חקירה אחרת שהתנהלה אז נגד שר החוץ לשעבר, כשמסר לו פתק ובו פרטי חברה שהתנהלותה נבדקה.

עורכי דינו של ליברמן צפויים לכפור בהאשמות המיוחסים לו - ובהמשך, ייקבעו השופטים את מועדי הדיונים בתיק - בניסיון לזרז את התנהלותו ולסיימו בהקדם האפשרי. בדצמבר האחרון, זמן קצר אחרי הודעת היועץ המשפטי לממשלה על הכוונה להעמידו לדין, הגיש ליברמן את התפטרותו מתפקיד שר החוץ וקיווה למצות את הדיון המשפטי בפרשה עד לבחירות שנערכו לפני כשלושה שבועות.

אתמול - אילון תקף: "ליברמן לא צריך להמשיך בתפקיד שר החוץ"

בעקבות עדות שמסר דני אילון - מי ששימש סגנו במשרד החוץ והודח מרשימת ישראל ביתנו - הוחמר כתב האישום נגד ליברמן. הראשון השתתף אתמול באירוע "שבתרבות" וניצל את ההזדמנות כדי לתקוף בחריפות את ליברמן - כיממה טרם פתיחת משפטו.

"ליברמן לא זכה לאמון הקהילה הבינלאומית ועל כן לא צריך להמשיך בתפקיד שר החוץ", אמר אילון - והוסיף כי "אם אחרי ארבע שנות כהונה זו התוצאה - כדאי שלא ישוב לתפקידו וילך למשרד האוצר".