שוטר בעט בפלסטיני - וריסק אשכיו

דני חברי, שוטר ביחידת הפרשים, הורשע אתמול בגרימת חבלה חמורה, לאחר שבמהלך מבצע לאיתור שוהים בלתי חוקיים שבו לקח חלק בשנת 2008 - גרם לפציעתו החמורה של פאדי דראביע, תושב השטחים, שבעקבותיה נאלצו הרופאים לכרות את אשכו השמאלי

בעט בחלציים - וריסק אשכיו. אילוסטרציה (חדשות 2)

האלימות המשטרתית עלתה הפעם ביוקר לשני הצדדים: בית משפט השלום בבאר שבע הרשיע אתמול את השוטר דני חברי, מיחידת הפרשים, בעבירה של גרימת חבלה חמורה לאחר שהאחרון בעט בחלציו של פאדי דראביע, תושב השטחים - וגרם לריסוק אשכו השמאלי ולכריתתו. האירוע התרחש בחודש אפריל 2008 בגן יבנה במהלך מבצע לאיתור שוהים בלתי חוקיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום עולה כי במסגרת המבצע, הגיעו חברי ושוטר נוסף, איאד הוזייל, לאחד הבניינים ביישוב, וכשעלו לקומה השנייה שבה עבד האדם שנפגע, קילל אותו חברי ועל אף שקיבל לרשותו את תעודת הזהות שלו - הורה לו לשכב על הקרקע.

לאחר שהמתלונן הבהיר כי בעל הבית אינו נמצא באזור - בעט השוטר בחוזקה באזור חלציו של המתלונן. כתוצאה מכך, נזקק האחרון לטיפול רפואי למשך שלושה ימים ואשכו השמאלי שרוסק - נכרת. 

"אין זה תיק רגיל", הסביר השופט אור אדם בהכרעת הדין. "לא בכל יום מגיע לבית המשפט תיק ובו מואשם שוטר כי בעט בחלציו של חשוד בעוצמה כזו שהביאה לריסוק אשך ולכריתתו". בתחילה הואשם גם הוזייל בכך ששהה עם חברי בזמן באירוע, אך בהמשך שונה כתב האישום בעקבות שימוע שנערך לו.