20 חודשי מאסר נגזרו על שוטר שהזמין חיסול

אבנר אברהם נשלח לכלא, לאחר שהורשע במסגרת הסדר הטיעון בניסיון חבלה חמורה בבעלה לשעבר של בת זוגו. אברהם שילם כסף לאדם אחר שיפגע בגרוש אך התוכנית לא יצאה לפועל. "המעשה שבוצע מאפיין עבריין מן השורה ולא אדם המשמש כרכז מודיעין במשטרה", כתבו השופטים

אבנר אברהם בעת מעצרו, ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר עונש של 20 חודשי מאסר על אבנר אברהם, ששימש כרכז המודיעין של משטרת נהריה והורשע במסגרת עסקת טיעון בניסיון לחבלה מחמירה, לאחר שניסה להזמין את חיסול הגרוש של בת זוגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת עסקת הטיעון, אברהם הסכים להודות במעורבותו בהזמנת החיסול של בעלה לשעבר של בת זוגו, שלטענתו נהג להטרידה. בתמורה, הסכימה הפרקליטות להפחית את סעיף האישום הנוגע לניסיון הרצח שיוחס לאברהם - לניסיון חבלה חמורה.

סגן הנשיאה השופט יוסף אלרון והשופטים משה גלעד וד"ר מנחם רניאל ציינו בין היתר כי "המעשה שבוצע על ידי הנאשם הינו עברייני, המאפיין עבריין מן השורה ולא אדם המשמש כרכז מודיעין במשטרת ישראל זה שנים רבות, וכי יש ממש בטיעוניו של בא כוח המאשימה באשר לנורמות התנהגות וערכים המצופים מאיש משטרה ועל הפגיעה באמון הציבור במשטרה, כאשר איש משטרה במקום למלא את תפקידו באמונה, נוהג כאחרון העבריינים".

 50 אלף שקל עבור "הגנה אקטיבית"

עוד הבהירו השופטים כי "בא כוח המאשימה לא חלק על כך כי הנאשם ביצע עבודתו כשוטר, משך שנים, בנאמנות, במסירות, ובמקצועיות, הביא להישגים רבים בתפקידו והיה מוערך על מפקדיו ועמיתיו. כך גם עולה מעדויות האופי שהושמעו בבית המשפט, ממכתבי ההוקרה וההמלצה בעניינו. עם זאת, אין בדברים האמורים כדי להקהות מחומרתם של מעשי הנאשם שהתעלם מן החוק שעל אכיפתו היה אמון שנים רבות ופעל בנחישות לעשיית דין עצמית".

תחילתה של הפרשה בשנת 2009, עת הכיר אברהם אישה בשם סוהא יאסין במסגרת עבודתו. בין השניים התפתח קשר רומנטי, שבעקבותיו אף עברו להתגורר יחד. בשלב מסוים, גילה בעלה של סוהא, ויסאם, אודות מעלליה של אשתו, ובעקבות זאת נוצרה מתיחות קשה בין משפחת הבעל לאברהם וסוהא. בעקבות זאת - הוכרז אבנר כמאוים על ידי משטרת ישראל.

מכתב האישום עולה, כי אברהם לא סמך על חבריו למשטרה שיעשו את עבודתם נאמנה, ויגנו עליו מפני משפחתו של הבעל הזועם. הוא פנה לגורם אחר, ששמו עומר, שאותו הכיר גם כן במסגרת עבודתו, והציע לו שוחד בסך 50 אלף שקלים כדי שיספק לו הגנה "אקטיבית" מפני חמת זעמה של המשפחה.