צבי בר בבית המשפט: "מצפוני נקי"

בבית המשפט המחוזי בתל אביב נערכה היום הקראת כתב האישום נגד ראש עיריית רמת גן צבי בר, המואשם בקבלת שוחד מקבלנים. בפתח הדיון אמר בר: "מצפוני נקי, אני מאמין בבית המשפט". יו"ר ועד עובדי עיריית רמת גן תקף בחריפות את ראש העיר: "אם הוא לא יתפטר בתוך שבועיים, העיר תרעד ותרעש"

ראש עיריית רמת גן צבי בר, המואשם בקבלת שוחד מקבלנים, הגיע היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב להקראת כתב האישום. בפתח הדיון טען בבטחון - "מצפוני נקי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מאמין בבית המשפט ומאמין שבסופו של דבר אצא נקי", אמר בר. "יש לי תמיכה מהתושבים בעיר", הוא הוסיף וטען. עם זאת, יו"ר ועד עובדי העירייה תקף בחריפות את החלטתו של בר שלא להתפטר מתפקידו בעקבות הגשת כתב האישום נגדו ואמר: "זו בושה וחרפה שראש עיר חבר לעבריינים וממשיך להיאחז בכיסאו. אם הוא לא יתפטר בתוך שבועיים, העיר תרעד ותרעש".

עורך דינו של בר טען בבית המשפט כי כתב האישום נגד ראש העיר הוגש "בחיפזון לא מוסבר, ללא הליך שימוע". לדבריו לא קיבלו עורכי הדין את חומר החקירה שנאסף בשנה האחרונה. בעקבות חומר החקירה הרב שהצטבר, נתן השופט ארכה לסנגוריו של בר ללמוד את החומר עד 21 באפריל.

"משחירים את שמו של ראש העיר"

על פי המיוחס לבר בכתב האישום, בעת כהונתו כראש העיר בין השנים 2003-2008, לקח שוחד מיזמי נדל"ן במסגרת מספר פרשיות בהן היה מעורב. לצד בר, הואשמו גם חיים גייר מבעלי פרויקט אנדרומדה וגבעת נפוליאון, שאול לגזיאל, וכן דוד לוי מבעלי פרויקט הילקראסט המיוצג ע"י עו"ד רונן רוזנבלום. הנאשמים הנוספים הינם יזמי נדל"ן, להם יוחסו עבירות של מתן שוחד לבר בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים, בהם יש להם אינטרסים כלכליים, וכן הלבנת הון.

משטרת ישראל פתחה בחקירה בעניינו בדצמבר 2008, בחשד ללקיחת שוחד, מתן שוחד, קבלת דבר במרמה, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, כל זאת בהקשר לפרויקטים של נדל"ן בעיר. במסגרת החקירה ערכו חוקרי יאח"ה חיפושים בעיריית רמת גן ובמקומות נוספים. בחיפושים אלו נתפסו מסמכים הקשורים לחקירה. עם היוודע הפרשה, עוכבו לחקירה כמה מעורבים נוספים.

באפריל 2011, הפרקליטות הודיעה כי בכוונתה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד בר. עם היוודע הפרשה בשנת 2008, מעיריית רמת-גן נמסר בתגובה: "במהלך 20 שנות כהונתו של ראש העיר התבצעו ברמת-גן מאות פרויקטים, וכמעט ביחס לכל פרויקט ניסו גורמים אופוזיציוניים, המונעים משנאה וקנאה, להשחיר את שמו של ראש העיר. בתוך כך, הצליחו גורמים אלו לגרום לפתיחת כמה וכמה חקירות משטרה, שבסופו של דבר העלו חרס".