ברבי הודה: נהגתי בליל הדריסה, אך לא הייתי שיכור

לאחר שדווח בחדשות 2 כי שושן ברבי צפוי להודות בבית המשפט כי הוא האיש שנהג ברכב בלילה בו נדרסו למוות שלוש בנות משפחה נתניה, הגישו היום סנגוריו את התשובה לבית המשפט. ברבי הכחיש כי נהג בגילופין וטען כי התאונה הייתה בלתי נמנעת

שושן ברבי מודה: אני נהגתי ברכב (עזרי עמרם)

לאחר שבמשך חצי שנה הכחיש כי הוא היה הנהג בתאונת הפגע וברח שבה נהרגו שלוש בנות משפחה בנתניה, באוגוסט האחרון, הודה שושן ברבי כי הוא זה שאחז בהגה המכונית, כפי שפורסם לראשונה  בחדשות 2. באי כוחו של ברבי הבהירו בתשובה שהגישו לבית המשפט כי הוא מודה שנהג, אך מכחיש בתוקף שהיה שיכור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת תשובתו של ברבי לבית המשפט, שהוגשה על ידי עורכי הדין מוטי כץ , דוד יפתח, ג'קי סגרון ואורי כץ, הוא אישר כי נהג ברכב האאודי שפגע בשלוש הנשים, אך הכחיש בתוקף כי היה תחת השפעת אלכוהול ברגע התאונה. "הנאשם כופר בהיותו שיכור בעת התאונה וברשלנות מכל סוג שהיא בנהיגת הרכב", אמרו הסנגורים בעת מסירת התשובה לבית המשפט.

לכידתו של ברבי (ברהנו טגניה, חדשות 2)

בנוסף, עורכי דינו של ברבי כפרו בהאשמות בנוגע לאחריותו לגרימת התאונה. בתשובתם לבית הדין הסבירו שברבי נהג ברכב במהירות סבירה בהתחשב בתנאי הדרך וחצה את הצומת באור ירוק. לדבריהם, יש בכך בכדי להעיד כי שלוש הנשים שנהרגו בתאונה חצו את הכביש באור אדום. לכן, הגדירו הסנגורים את התאונה כ"בלתי נמנעת".

שלוש בנות משפחה נדרסו למוות

ב-17 באוגוסט 2012 נסע ברבי, על פי החשד, במכונית האאודי הפרטית שלו במהירות מופרזת ופגע בעוצמה בסבטלנה יגודייב בת ה-56, בתה שושנה בת ה-25 ודודתה אלכסנדרה רובינוב. זמן קצר לאחר מכן, הגיע אדם לתחנת המשטרה בנתניה וטען כי הוא הנהג הדורס אך גורמים במשטרה מעריכים כי ניסה לחפות על ברבי.

שושנה וסבטלנה יגודייב ז"ל (חדשות 2)

המשטרה ערכה מצוד נרחב אחר ברבי במשך שלושה ימים, עד שנעצר לבסוף במחסן באזור התעשייה בצפון נתניה. ברבי הגיע לאזור התעשייה כמה שעות לפני שנתפס, וכאשר הרגיש שהבלשים סוגרים עליו הוא קפץ מהקומה השלישית של הבניין בו הסתתר.

כחודש לאחר הדריסה הוגש נגד ברבי כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בלוד. בפרקליטות מייחסים לברבי שלוש עבירות הריגה, שלוש עבירות של הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה בשכרות, שיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה, החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית ושימוש בסם מסוכן לצריכה עצמית.

"ברבי לא בחל בשום אמצעי"

כתב האישום מתאר בפירוט את קורות התאונה: "בהתקרבם למפגש הרחובות שדרות בן צבי-גרינבוים בנתניה החלו לחצות את הצומת, על גבי מעבר החצייה, שלוש המנוחות. הנאשם פגע עם חזית הרכב במנוחות והן הוטחו בעוצמה רבה אל הקרקע. בעקבות התאונה נגרמו למנוחות נזקים קשים, אשר הביאו למותן המיידי".

הרכב הדורס בזירת התאונה, נתניה (חדשות 2)

על בחירתם של ברבי וחברו, אורן חנונה, להימלט מהמקום ולא להושיט יד לקורבנותיהם נכתב: "הם לא עצרו במקום התאונה כדי לעמוד על תוצאותיה ולא הזעיקו עזרה. תחת זאת, המשיכו בנסיעה רצופה לכיוון צפון, עד אשר נעצר הרכב באופן אוטומטי במרחק של כ-156 מטרים ממקום התאונה, בשל הנזקים שנגרמו לו. השניים יצאו מן הרכב, בחנו את הנזקים שנגרמו לו, ונכנסו אליו חזרה מתוך מטרה להימלט מהמקום באמצעותו. משלא הצליחו להניע את הרכב, נטשו אותו ונמלטו רגלית מן המקום".

בבקשה לשלוח את ברבי למעצר עד תום ההליכים, שהוגשה יחד עם כתב האישום נגדו, כתבו בפרקליטות כי "הפקרתן של המנוחות על ידי המשיב (ברבי) וחברו, הימלטותו אל מקום מסתור עד שנלכד בידי המשטרה, וכן שיבוש הליכי החקירה מלמדים כי המשיב מרוכז בעצמו ואינו בוחל בשום אמצעי על מנת להימלט מאימת הדין".