פיצוי של 120 אלף שקלים לערבים שפוטרו מקרוקר - בעקבות תחקיר חדשות 2

3 עובדים לשעבר בחנות קרוקר שפוטרו בגלל מוצאם הערבי יזכו לפיצוי בגובה 120 אלף שקלים. השופטת קיבלה את טענותיהם של הצעירים מטייבה שנחשפו בחדשות 2, וקבעה כי סיבת הפיטורים הייתה אפליה

בעקבות חשיפת חדשות 2 הורה בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב לפצות שלושה צעירים מטייבה שפוטרו מעבודתם בחנות קרוקר בשל מוצאם. השלושה, כך נקבע, יקבלו פיצוי בגובה 40 אלף שקלים כל אחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשלוש שנים חשפו כתבי חדשות 2 יוסי מזרחי ופוראת נסאר הקלטות שיחת טלפון של מנהלת בכירה ברשת, שהעלו חשד כי עובדים בחנות קרוקר במרכז הארץ פוטרו שלא כחוק. לאחרונה קיבל בית הדין את התביעה שהגישו וקבע כי על הרשת לשלם להם פיצויים בסך 120 אלף שקלים.

בהחלטתה ציינה השופטת אורנית אגסי כי סיבת הפיטורים נעוצה באפליה אסורה. השופטת דחתה את הטיעונים של קרוקר על כך שעבודתם של השלושה הופסקה בשל בעיות משמעת וגניבת מכנסיים מהחנות. "הוכח שדווקא מוצאם הערבי הוא הסיבה לפיטורים", הדגישה השופטת והוסיפה כי יש לפצות את השלושה כיוון שהפיטורים התבצעו שלא כדין ללא עריכת שימוע לפני ההליך.

עו"ד תאופיק טיבי, שייצג את הצעירים, הביע סיפוק מתוצאות המשפט. "זו החלטה תקדימית", אמר עו"ד טיבי לחדשות 2 באינטרנט, "אני פונה לכל מי שמפוטר או מפוטרת בשל מוצאם לא לשתוק. הם יכולים לפנות לכל ערכאה משפטית, לתבוע את זכויותיהם ולקבל על כך פיצויים".