כך ניסה פקודו וחברו של ניצב ניסו שחם לטייח החשדות

מחר ייפתח משפטו של תנ"צ נסים אדרי, המואשם שלא דיווח על תלונה בגין הטרדה מינית נגד מפקד מחוז ירושלים לשעבר ניסו שחם ושיקר בחקירתו. בחדשות 2 נחשף לראשונה כתב האישום נגד אדרי ובו עיקרי עדותה של אחת השוטרות המתלוננות נגד שחם ונסיונות הטיוח של אדרי

תת ניצב נסים אדרי היה זה שנשכב על הגדר למען מפקדו וחברו ניצב ניסו שחם, מפקד מחוז ירושלים לשעבר,  החשוד בהטרה מינית ובביצוע מעשים מגונים בשוטרות שהיו תחת פיקודו. עכשיו הוא משלם על כך את המחיר. כתב האישום נגדו חושף את הניסיונות שלו לחפות על שחם, אבל לראשונה מציג גם את עיקרי עדותה של ד', אחת השוטרות המתלוננות, כפי שתיאר זאת סגן ניצב דודי חיון, מפקד התחנה שבה שירתה ובאוזניו התוודתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום נגד תת ניצב נסים אדרי נאמר ש"יומיים קודם לכן התקשרה ד' לסגן ניצב חיון וסיפרה לו על כך שמפקד המחוז ניסו שחם ניסה לסגור עליה את הדלת וניסה לנשקה בכוח בסיומה של שיחת חתך בה השתתפה במשרדו של שחם, על כך שהיא נגעלה ממנו וניסתה לדחות אותו מעליה. עוד סיפר חיון לנאשם אדרי ש-ד' נשמעה לו בוכה ונסערת במהלך שיחתם".

כתב האישום נגד תת ניצב אדרי גם מלמד על כך שהוא עצמו ידע לפחות על מקצת ממעלליו של ניצב שחם. "בתגובה אמר הנאשם לחיון: 'איזה דפוק הניסו הזה'; 'עכשיו ניערתי מישהי מעליו'", נכתב בכתב האישום.

אדרי בחקירתו: שומע על זה פעם ראשונה

ניצב ניסו שחם (משטרת ישראל)

אבל עיקרו של כתב האישום הזה מלמד על ניסיונות ההכחשה של תת ניצב אדרי ועל השקרים בחקירתו: "חוקר: האם לא היו מקרים שהגיעו אליך כמפקד מרחב ואמרו לך נסים, יש בחורה שהוטרדה מינית או אומרת שהוטרדה על ידי ניסו שחם? תנ"צ אדרי: "לא נאמר לי לגבי שחם ואם היה נאמר הייתי מעביר לקצינת תלונות ציבור וגם למח"ש".

חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים ניסו שוב ושוב לשכנע את תת ניצב אדרי לספר את האמת. הם אפילו רמזו לו שזה עלול לעלות לו בקריירה שלו: "חוקר: אני אומר לך שקיימות בידינו ראיות שנאמר לך כי ד' הוטרדה על ידי שחם בזמן שהייתה בלשכתו. מה תגובתך? תנ"צ אדרי: "לא מכיר. לא נאמר לי דבר כזה". חוקר: האם ידעת על דבר כזה? תנ"צ אדרי: "לא. אני שומע על זה פעם ראשונה שהיא הייתה אצל שחם והוטרדה שם על ידו".

לבסוף - אדרי חזר בו והתנצל

בשלב הזה הכניסו החוקרים את סגן ניצב דודי חיון לחדר החקירות וערכו עימות בינו לבין אדרי. תת ניצב אדרי נשבר וסוף סוף שינה את גרסתו: "הייתה שיחה, נאמר מה שנאמר, סליחה", התנצל אדרי. "לא עשיתי עם זה כלום, לא לקחתי את זה למקום שלא - לדבר על זה עם ניסו חס ושלום, או ללכת למישהו ולהגיד 'תשמע'... חוקר: עכשיו האמת מה היא? תנ"צ אדרי: "שהוא דיבר איתי ולא עשיתי עם זה כלום".

וכך, אחרי שעות חקירה ארוכות חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים ביקשו לסכם עם תת ניצב אדרי את גרסתו על אותה פגישה ועל השיחה ההיא שהייתה לו עם מפקד התחנה, סגן ניצב דודי חיון. "חוקר: מה אמר לך חיון? תנ"צ אדרי: "אמר לי ש-ד' הייתה בריאיון חתך ושחם ניסה לנשק אותה והיא הזיזה אותו ונגמר הריאיון והיא יצאה".

מחר יחל משפטו של תת ניצב נסים אדרי בבית הדין למשמעת של המשטרה. ניסו שחם ופרקליטיו עדיין נערכים לשימוע שבסיומו יחליט ראש מח"ש אם להותיר על כנה את החלטתו ולהעמיד לדין פלילי את מי שהיה מפקד משטרת ירושלים.

מקורביו של אדרי ופרקליטו עו"ד ציון אמיר מדגישים גם כעת שאדרי פעל לאורך כל הדרך בתמימות ובתום לב.