שושן ברבי מודה: אני נהגתי ברכב

במשך חצי שנה הכחיש ברבי כי הוא היה הנהג בתאונת הפגע וברח שבה נהרגו שלוש בנות משפחה בנתניה, אך בעוד יומיים הוא צפוי לטעון בבית המשפט: "אני נהגתי ברכב הפוגע, אך התאונה הייתה בלתי נמנעת". הוא יסביר גם כי לא הפקיר את הנשים, אלא נסע לאחר שראה אמבולנס במקום

חצי שנה לאחר שדרס למוות שלוש נשים בנתניה, ברח מזירת התאונה ונמלט מהמשטרה: שושן ברבי צפוי להודות בעוד יומיים בבית המשפט כי אכן הוא זה שישב מאחורי ההגה באותו לילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיד אחרי שנעצר, טען ברבי בתוקף מול הצלמות בבית המשפט כי לא הוא נהג ברכב וכי "המשטרה עוד תמצא את הנהג". היום מתברר שכשישיב ברבי לאישום נגדו, הוא שוקל להודות שאכן הוא היה הנהג.

לכידתו של ברבי (ברהנו טגניה, חדשות 2)

ברבי לא מתכוון לקחת אחריות על המעשה, אלא לומר במסגרת התגובה לאישום, כי לא נהג בפראות או תחת השפעת אלכוהול וכי התאונה הייתה בלתי נמנעת מכיוון ששלוש הולכות הרגל חצו את מעבר החצייה באור אדום וקפצו לכביש.

ברבי צפוי לטעון גם כי לא הפקיר את הנשים לאחר שפגע בהן, אלא בלם את רכבו לאחר כמה עשרות מטרים, ואז הבחין כי אמבולנס כבר נמצא בזירה. עורכי דינו דוד יפתח ומוטי כץ סירבו להגיב לדברים ומסרו כי תגובתם תינתן בבית המשפט.

שלוש בנות משפחה נדרסו למוות

ב-17 באוגוסט 2012 נסע ברבי, על פי החשד, במכונית האאודי הפרטית שלו במהירות מופרזת ופגע בעוצמה בסבטלנה יגודייב בת ה-56, בתה שושנה בת ה-25 ודודתה אלכסנדרה רובינוב. זמן קצר לאחר מכן, הגיע אדם לתחנת המשטרה בנתניה וטען כי הוא הנהג הדורס אך גורמים במשטרה מעריכים כי ניסה לחפות על ברבי.

שושנה וסבטלנה יגודייב ז"ל (חדשות 2)

המשטרה ערכה מצוד נרחב אחר ברבי במשך שלושה ימים, עד שנעצר לבסוף במחסן באזור התעשייה בצפון נתניה. ברבי הגיע לאזור התעשייה כמה שעות לפני שנתפס, וכאשר הרגיש שהבלשים סוגרים עליו הוא קפץ מהקומה השלישית של הבניין בו הסתתר.

כחודש לאחר הדריסה הוגש נגד ברבי כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בלוד. בפרקליטות מייחסים לברבי שלוש עבירות הריגה, שלוש עבירות של הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה בשכרות, שיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה, החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית ושימוש בסם מסוכן לצריכה עצמית.

"ברבי לא בחל בשום אמצעי"

כתב האישום מתאר בפירוט את קורות התאונה: "בהתקרבם למפגש הרחובות שדרות בן צבי-גרינבוים בנתניה החלו לחצות את הצומת, על גבי מעבר החצייה, שלוש המנוחות. הנאשם פגע עם חזית הרכב במנוחות והן הוטחו בעוצמה רבה אל הקרקע. בעקבות התאונה נגרמו למנוחות נזקים קשים, אשר הביאו למותן המיידי".

הרכב הדורס בזירת התאונה, נתניה (חדשות 2)

על בחירתם של ברבי וחברו, אורן חנונה, להימלט מהמקום ולא להושיט יד לקורבנותיהם נכתב: "הם לא עצרו במקום התאונה כדי לעמוד על תוצאותיה ולא הזעיקו עזרה. תחת זאת, המשיכו בנסיעה רצופה לכיוון צפון, עד אשר נעצר הרכב באופן אוטומטי במרחק של כ-156 מטרים ממקום התאונה, בשל הנזקים שנגרמו לו. השניים יצאו מן הרכב, בחנו את הנזקים שנגרמו לו, ונכנסו אליו חזרה מתוך מטרה להימלט מהמקום באמצעותו. משלא הצליחו להניע את הרכב, נטשו אותו ונמלטו רגלית מן המקום".

בבקשה לשלוח את ברבי למעצר עד תום ההליכים, שהוגשה יחד עם כתב האישום נגדו, כתבו בפרקליטות כי "הפקרתן של המנוחות על ידי המשיב (ברבי) וחברו, הימלטותו אל מקום מסתור עד שנלכד בידי המשטרה, וכן שיבוש הליכי החקירה מלמדים כי המשיב מרוכז בעצמו ואינו בוחל בשום אמצעי על מנת להימלט מאימת הדין".