שיחת הטלפון של בן הזוג המודאג שהואשם בתקיפה

אדיר כץ הזעיק את אנשי מגן דוד אדום כדי לסייע לבת זוגו דפנה ארנין, אחרי שמצא אותה בביתם ללא רוח חיים. הוא השתתף גם במאמצים להחיות אותה, אולם החקירה העלתה כי ארנין אמנם מתה ממחלת לב, אבל כץ הכה אותה שעות קודם לכן

אדיר כץ מאילת הופתע, לדבריו, כשמצא לפני שלושה שבועות בבוקר את בת זוגו דפנה ארנין מוטלת על הרצפה בתוך שלולית דם. היום נחשפת השיחה שביצע למוקד מד"א.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חייב דחוף אמבולנס, אשתי נחתה על הפנים. הכל מלא דם. אני לא יודע כמה זמן היא שוכבת ככה", סיפר כץ, וקיבל מהמוקדן הנחיות כיצד לבצע בה החייאה. "יש לה מחלות כלשהן?", שאל המוקדן. "היא חולת בלוטת התריס", השיב לו, והמוקדן המשיך בהנחיות. "שים יד על הבית חזה ותסתכל על הבית חזה - אתה מרגיש שבית החזה עולה ויורד?", שאל. "לא", אמר כץ. "לא מרגיש דופק, לא מרגיש כלום".

חקירת המשטרה העלתה כי כץ דווקא אינו בן זוג מודאג. בחקירתו הודה כי שעות קודם תקף את ארנין בשני אגרופים בראשה. הוא נעצר בחשד לרצח, אך נתיחת הגופה הצילה אותו. היא קבעה כי ארנין מתה מהתקף לב וסבלה מבעיות בריאות ולב. הנתיחה לא שללה אפשרות שהמכות שספגה קודם מותה גרמו לה להתרגשות שהביאה את ההתקף.

למרות זאת הצליח פרקליטו של כץ, עורך הדין ירום הלוי, לשכנע את הפרקליטות שלא להאשימו ברצח, גם לא בהריגה, אלא בתקיפת בת זוג בלבד. "ההתקשרות שלו למד"א והניסיונות הארוכים שלו להחיותה מלמדים כאלף עדים על כך שאדיר רצה אותה לצידו, חיה ומנהלת איתו חיים משותפים כפי שהיה ב-14 השנים שקדמו לאירוע הטראגי", אמר הלוי.

בית המשפט החליט לשחרר את כץ למעצר בית. הפרקליטות התנגדה לשחרור והדגישה את המסוכנות שלו, שלא באה לידי ביטוי בסעיף האישום המקל.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: אחרי בחינה מעמיקה של חומר הראיות בתיק, הגיעה הפרקליטות למסקנה שלא ניתן להוכיח קשר סיבתי בין התקיפה של החשוד למותה של המנוחה, בין היתר על סמך חוות הדעת של המכון לרפואה משפטית.