חטף אישה שסירבה לחיזוריו בתיכון

בית המשפט גזר 30 חודשי מאסר על גבר מהצפון שתקף אישה, שלטענתו לא נענתה לחיזוריו בימי בית הספר. על פי כתב האישום, הוא חטף אותה והסכים לשחררה רק לאחר שהביעה נכונות להתחתן עמו. "אין במניע 'אהבה' כדי להקל על העונש", קבע השופט

מאסר ל"חוטף האוהב", ארכיון (AP)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר 30 חודשי מאסר בפועל על גבר בשנות ה-30 לחייו, שהודה במסגרת עסקת טיעון כי חטף וניסה לבצע מעשים מגונים באישה אותה הכיר באופן שטחי במהלך ימי בית הספר בו למדו ביחד. הוא אמר לה כי הוא אוהב אותה מאז ותמיד רצה שתהיה בת זוגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, התלוננה האישה, בת 29 נשואה ואם לילדים, כי במהלך נסיעה אקראית, נכנס הנאשם לרכבה ואיים עליה כי הוא חמוש באקדח ובפצצה. הוא הכה אותה בראשה והורה לה לנסוע לעבר יעד לא ידוע.

דקות ספורות לאחר מכן, הורה לה הנאשם לעצור בחורשה סמוכה. "אני נשואה ואם לשלושה ילדים", בכתה המתלוננת בפניו. הנאשם הסביר כי הוא אוהב אותה עוד מימי בית הספר ושאל מדוע סירבה להיות חברתו באותה תקופה.

"האהבה לא מקלה בחומרת העבירה"

לאחר דין ודברים בין השניים, הרגיעה המתלוננת את הנאשם והתחננה שייתן לה את מפתחות הרכב, הוא הסכים לבסוף, אך רק לאחר שחילץ ממנה הבטחה שתסכים להינשא לו.

"למתלוננת נגרם נזק נפשי קשה ביותר, בעיקר בשל רמיסת כבודה, אך גם בשל תחושת האימה והפחד בו היתה נתונה", קבע שופט בית המשפט בחיפה בגזר הדין. "אין במניע המבוסס על 'אהבה' כביכול, כדי להקל בעבירה".