בעקבות התקלה בפלאפון: בקשה לתביעה ייצוגית של 450 מיליון שקל

נפילת רשת הסלולר ממשיכה לעורר הדים, ופחות מיממה אחרי שהתגלתה - הגיש צרכן בקשה לפיצוי על "מפח נפש, כעס גדול וחוסר אונים" שלטענתו נגרמו לו בעקבות הקריסה. במקביל, זומנה ההנהלה לדיון דחוף במשרד התקשורת

עקב התקלה: בקשה לתביעה ייצוגית (חדשות 2)

עוד לא חלפה יממה מאז התקלה הנרחבת ברשת פלאפון, והבוקר כבר הוגשה לבית המשפט המחוזי בנצרת בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך 450 מיליון שקלים נגד החברה בגין קריסת הרשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הבקשה הגיש מנוי פלאפון תום ליפשיץ, באמצעות עו"ד האני טנוס מ"פירמת נגאר-טנוס-אבו דירס". לטענתו, החל מהשעה 19:00 אתמול הפסיק המכשיר הסלולרי שלו לפעול בעקבות התקלה, ש"גרמה מפח נפש שכן לא יכולתי להשתמש בו לצרכיי האישיים או לשימושי עבודה, וכך נתקעתי בלי יכולת לתקשר עם האחרים, כולל מכריי ובני משפחתי".

התקלה, כך טען ליפשיץ, גרמה לו "כעס גדול ותחושת חוסר אונים" ואף הסבה לו נזק כספי ועוגמת נפש.

מחר: הנהלת פלאפון לישיבה דחופה במשרד התקשורת 

לצד ההליך המשפטי, ייאלצו ראשי פלאפון לתת תשובה מספקת באשר לתקלה החמורה גם לרשויות. מנכ"ל משרד התקשורת עדן בר-טל זימן היום את הנהלת החברה לדיון דחוף שייערך מחר בבוקר.

"כחלק מהפקת הלקחים מתקלות קודמות, התבקשו החברות לפעול להתאוששות הרשת על פי נוהל חדש", נמסר בהודעת משרד התקשורת - שם פירטו שורה של פעולות שאנשיהם ביצעו וינקטו בהמשך.

"חשוב להדגיש כי המשרד לא בא להחליף את המהנדסים ואנשי הטכנולוגיה של החברות", נכתב בהודעה. "המטרה היא לוודא שהם אכן שם ופועלים כנדרש תוך מתן סדרי עדיפויות נכונים".