משפחת ההרוגה תובעת את "מלכת המדבר"

שוש מייזל נהרגה בתאונת דרכים בטיול בהודו. משפחתה טוענת שרשלנות של החברה המארגנת הביאה למותה. עכשיו המשפחה גם תובעת פיצויים. בין היתר טוענים בני המשפחה שבחברה הגאורגפית המליצו למייזל ליטול גלולות נגד מחלת גבהים שגרמו לירידה בכושר הנהיגה שלה וכן שנתיב הנסיעה היה צר מדי

חמישה חודשים חלפו מאז איבדה שוש מייזל את חייה במהלך מסע "מלכת המדבר" שארגנה החברה הגאוגרפית. בני המשפחה הבהירו שאין שום סכום בעולם שיוכל לפצות אותם על כאבם, כלשונם, אך מפנים טענות קשות כלפי התנהלות החברה ודורשים פיצוי. יש להדגיש כי מייזל ז"ל לא נהגה ברכב בזמן התאונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משפחתה של שוש מייזל תובעת 2.5 מיליון שקלים מהחברה הגאוגרפית. בין היתר הם טענו שבחברה המליצו למשתתפות ליטול כדורים מסוג יורמוקס נגד מחלת גבהים, אף על פי שבעלון לצרכן נכתב כי הם עלולים לגרום לעייפות, ועל כן מתחייבת זהירות בנהיגה ברכב.

עו"ד גיורא אבן צור (יח"צ)

עוד על פי טענות המשפחה, הנתיב בו נסעה השיירה עת קיפחה מייזל את חייה היה צר מאוד, תלול ומפותל, ומרווח הטעות האנושית שהתאפשר בו לנהג היה כמעט אפסי, וזאת בנוסף להכשרה הלא מספקת, כהגדרתם, שמוענקת למשתתפות. כמו כן הם הסבירו שהפינוי לאחר שנפצעה קשה היה רשלני - לטענת המשפחה כשמייזל פונתה לבית החולים לאחר שנפצעה קשה וסבלה גם מפגיעות בעמוד השדרה, עדיין הושיבו אותה במושב האחורי תוך סיכון בריאותה.

"התביעה ממחישה נטילת סיכונים לא מחושבים של החברה", טען עורך דינן של בני המשפחה, אביתר קציר. "סיכונים שסגרו על הגברת מייזל בדיוק כשהייתה זקוקה יותר מכל לעזרה".

עו"ד אביתר קציר (יח"צ)

ממארגני מסע "מלכת המדבר" נמסר בתגובה: "החברה הגאוגרפית ומלכת המדבר מביעות צער עמוק על המקרה הטרגי שאירע בהודו בקיץ האחרון. מאז האירוע,יצאו עוד שמונה מסעות לאותו אזור, ובהם כ-300 נשים, ובסך הכל יצאו בשנה החולפת למסע בצפון הודו כ-600 נשים. אשר לטענות המועלות, כתב התביעה טרם התקבל במשרדי החברה. עם קבלתו יילמדו פרטיו והחברה תגיב בערכאות המקובלות".