ענת קם תובעת פיצויים מ"הארץ"

ענת קם, שהעבירה לעיתון "הארץ" אלפיים מסמכים מסווגים ביותר ונשלחה לכלא, דורשת עכשיו מהעיתון שני מיליון שקלים. קם מאשימה את המוציא לאור שוקן, העובדים ובעיקר את העיתונאי אורי בלאו בחשיפתה, הפקרתה והרס חייה

ענת קם חיכתה זמן רב לרגע הזה, ליום שבו תתבע את האחראים לחשיפתה והרשעתה. מיום מעצרה ועד עתה נמנעו במשפחתה לתקוף את עיתון "הארץ " והכתב אור בלאו, אבל כעת מגיעה תביעת הפיצויים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עורך דינה של קם, אילן בומבך, תובע כעת בשמה של קם שני מיליון שקלים מהעיתון. "היא הייתה במהלך של כתבת מצליחה, היא הייתה בזמן אוניברסיטה, ובדרך למעלה", הסביר בומבך וטען כי בלאו התחייב שלא לפרסם את המסמכים שברשותו ולחשוף את קם. בומבך הוסיף והסביר את הגשת התביעה. "מערכת הארץ הפקירה את קם", טען בומבך, "אין דבר קדוש יותר ממקור עיתונאי".

לענת קם הסתבר כי בלאו ו/או עיתון 'הארץ' ערכו הסכם עם השב"כ", כתב פרקליטה של קם לעמוס שוקן מו"ל "הארץ". "במסגרת הסכם מיוחד זה לא הותנה כי המסמכים אשר יעביר בלאו למדינה לא ישמשו לאיתור המקור. כך עולה, כי בה במידה שטרחתם לשמור על זכויותיו של בלאו, הפקרתם את מרשתי".

הפרקליט הוסיף: "ענת קם רואה בעיתון 'הארץ', בך ובחלק מעובדי העיתון, אחראים ישירים או שילוחיים לחשיפתה כמקור. חשיפה זו הסבה לה נזקים עצומים. התנהלות עיתון 'הארץ' ועובדיו גרמה לחשיפתה של ענת, למאסרה הממושך, להעמדתה לדין פלילי. לא הייתה זו רק מרשתי שנעצרה, היו אלה חייה שנעצרו".

קם מרצה כעת בנווה תרצה מאסר מזה כשנה וחצי ומקווה להשתחרר בעוד כשנה. בינתיים, היא נחושה לקבל את הפיצויים מהעיתון. פרקליטי עיתון הארץ, מיבי מוזר וטלי ליבליך, מסרו בתגובה כי קיבלו את המכתב, ועל פניו - אין בטענות שבו ממש.