ראש עיריית ר"ג צבי בר מואשם בקבלת שוחד

המחלקה המשפטית בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום נגד ראש עיריית רמת גן צבי בר בגין קבלת שוחד מקבלנים - כך נודע לחדשות 2 באינטרנט. הפרשה החלה להיחקר על ידי המשטרה כבר בשנת 2008, אז נעצרו מעורבים נוספים

מואשם בקבלת שוחד. צבי בר (חדשות 2)

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה היום כתב אישום הוגש נגד ראש עיריית רמת גן צבי בר בגין קבלת שוחד מקבלנים - כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המיוחס לבר בכתב האישום, בעת כהונתו כראש העיר בין השנים 2003-2008, לקח שוחד מיזמי נדל"ן במסגרת מספר פרשיות בהן היה מעורב. לצד בר, הואשמו גם חיים גייר מבעלי פרויקט אנדרומדה וגבעת נפוליאון, שאול לגזיאל, וכן דוד לוי מבעלי פרויקט הילקראסט המיוצג ע"י עו"ד רונן רוזנבלום. הנאשמים הנוספים הינם יזמי נדל"ן, להם יוחסו עבירות של מתן שוחד לבר בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים, שבהם יש להם אינטרסים כלכליים, וכן הלבנת הון.

משטרת ישראל פתחה בחקירה בעניינו בדצמבר 2008, בחשד ללקיחת שוחד, מתן שוחד, קבלת דבר במרמה, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, כל זאת בהקשר לפרויקטים של נדל"ן בעיר. במסגרת החקירה ערכו חוקרי יאח"ה חיפושים בעיריית רמת גן ובמקומות נוספים. בחיפושים אלו נתפסו מסמכים הקשורים לחקירה. עם היוודע הפרשה, עוכבו לחקירה כמה מעורבים נוספים.

באפריל 2011, הפרקליטות הודיעה כי בכוונתה להגיש כתב אישום כפוף לשימוע נגד בר. כתב האישום נגדו צפוי היה לכלול עבירות של קבלת שוחד של שני מיליון שקלים והלבנת הון של חמישה מיליון שקלים

עם היוודע הפרשה בשנת 2008, מעיריית רמת-גן נמסר בתגובה: "במהלך 20 שנות כהונתו של ראש העיר התבצעו ברמת-גן מאות פרויקטים, וכמעט ביחס לכל פרויקט ניסו גורמים אופוזיציוניים, המונעים משנאה וקנאה, להשחיר את שמו של ראש העיר. בתוך כך, הצליחו גורמים אלו לגרום לכמה וכמה חקירות משטרה, שבסופו של דבר העלו חרס".

עוד נמסר כי "ראש העיר משוכנע בניקיון כפיו המוחלט, ודאגתו וליבו נתונים אך ורק לטובת העיר ותושביה. לראש העיר אמון מלא ברשויות החוק, ולפיכך אין לו ספק שגם חקירה זו תעלה כי ידיו נקיות וכי הוא פעל ופועל בלא דופי".

"כתב האישום הוגש בטרם הושלם הליך השימוע"

עורכי דינו של צבי בר, נבות תל-צור וירון ליפשס מסרו בתגובה לאישומים המיוחסים לו, כי הוא פעל אך ורק לקידום ענייני העיר רמת-גן ולטובת תושביה, ואף ציינו כי "זאת הסיבה בגינה הוא נהנה מאמון גורף של תושבי העיר בכל אחת מחמש מערכות הבחירות האחרונות".

לדברי עורכי דינו, כתב האישום הוגש לבית המשפט 72 שעות בלבד לאחר שזומן להשלמת חקירה, ומבלי שהפרקליטות השלימה את הליכי השימוע בעניינו. בתגובתם נכתב כי "כתב האישום הוגש לבית המשפט בניגוד להוראות החוק, באשר להליכים הדרושים בקשר להגשת כתב אישום נגד ראש עיר מכהן". בנוסף ציינו,  כי במידה וכתב האישום לא יבוטל, ייאבק ראש העיר בכל האמצעים העומדים לרשותו על חפותו.