אישום: התחזה לסוכן מוסד וסחט מאות אלפי שקלים במרמה

שי רז שהורשע בעבר בעבירות מרמה, מואשם כי התחזה למומחה לאבטחה מטעם המוסד וסחט מאנשי עסקים כספים ושירותים בשווי של מאות אלפי שקלים. הוא השתמש לכאורה בקשריו המפוברקים עם שר הביטחון וראש המוסד, והבטיח רווחים גבוהים לאנשים שרימה

בבית משפט השלום ברחובות הוגש היום כתב אישום חמור נגד שי רז, תושב רעננה בן 41, לפיו התחזה לבכיר ב"מוסד" המתמחה באבטחה, וכך סחט במרמה מאות אלפי שקלים מלקוחותיו.

מכתב האישום עולה כי רז עמד בחודשים האחרונים בקשר עם כמה אנשי עסקים, להם סיפר שכיהן בעברו בתפקיד בכיר במוסד והוא מחזיק בקשרים מקצועיים עם שר הביטחון אהוד ברק, ראש המוסד תמיר פרדו, ובכירים נוספים בקהילת הביטחון והמודיעין הישראלית. תוך הבטחות מסוג זה, סחט רז מאות אלפי דולרים מלקוחותיו עבור פרויקטים ביטחוניים שונים.

"אורחים" שלא הגיעו

לצד סכומי עתק של מאות אלפי דולרים, על פי כתב האישום סחט רז מלקוחותיו שירותים שונים להם הזדקק לצורך "עבודתו", כמו חדרים בבתי מלון, ריהוט לדירתו, מנוי לטלוויזיה בכבלים ולטלפון סלולרי, וכן מכוניות מסוג מרצדס וקרייזלר בעלות שמסתכמת ביותר מ-140,000 ₪, אותן ביקש לשכור כדי "להסיע אורח חשוב מארה"ב" כפי שטען בפי לקוחותיו.

פרט לאישומים אלה, רז מואשם גם בהונאה של שתי נשים עמן קיים מערכת יחסים אינטימית, במהלכן סחט מהן כספים תוך הבטחות לנישואין. אחד האישומים מייחס לו עבירה של איום על אחת מהנשים, לאחר שצילם אותה בעירום ואיים להפיץ את התמונות ברשת.

כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב כולל 10 עבירות של קבלת דבר במרמה ושתי עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. אלה הם לא האישומים הראשונים נגד רז. בעבר הוא הורשע בשני תיקי מרמה אחרים, ותיק נוסף בעניינו עוד עומד בעינו.

עו"ד יורי קורנברג, פרקליטו של רז מהסינגוריה הציבורית אמר כי הוא יבחן את כתב האישום ויגיב בהמשך.